ARM zacieśnia współpracę z Fujitsu Semiconductor

Na mocy zawartego porozumienia koncern Fujitsu Semiconductor zyska dostęp do nowoczesnych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych opracowanych przez firmę ARM. Obie firmy mają blisko współpracować w zakresie działań sprzedażowych. Fujitsu będzie również oferować układy architektury ARM swoim partnerom.

Z ujawnionych informacji wynika, że należąca do koncernu Fujitsu i wyspecjalizowana w produkcji półprzewodników spółka Fujitsu Semiconductor zyska dostęp do planów konstrukcyjnych ARM w zakresie układów Cortex-A15, Mali i CoreLink. Zawarte porozumienie przyczyni się również do rozszerzenia sieci dystrybucyjnej dla układów ARM. Na mocy podpisanej umowy koncern Fujitsu ma wprowadzić procesory ARM do własnej oferty rozwiązań dla producentów urządzeń multimedialnych komputerów przenośnych, telefonów komórkowych oraz wyspecjalizowanych rozwiązań m.in. dla motoryzacji. Zdaniem ekspertów dostęp do technologii opracowanych przez inżynierów ARM przyczyni się usprawnienia do procesów produkcyjnych Fujitsu Semiconductor.

Z kolei bliższa współpraca ze spółką należącą do grupy Fujitsu pozwoli firmie ARM skuteczniej konkurować przede wszystkim z koncernem Intel. Warto nadmienić, że władze brytyjskiej firmy od pewnego czasu intensyfikują działania mające na celu zwiększenie obecności układów architektury ARM na rynkach zdominowanych obecnie przez firmy Intel i AMD. W ciągu ostatniego półrocza zapowiedziano m.in. rozszerzenie możliwości architektury układów ARM m.in. o jednoczesną obsługę wielu wątków obliczeniowych oraz technologie przetwarzania 64-bitowego.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200