AMD wydaje 1,9 mld dolarów na firmę sieciową Pensando

Pensando to firma, która m.in. pomogła Microsoft Azure osiągnąć 40-krotną poprawę ogólnej wydajności połączeń w chmurze. Teraz przejmuje ją AMD.

Pensando trafia do AMD / Fot. Materiały własne

Pensando trafia do AMD / Fot. Materiały własne

AMD przejmie dostawcę rozwiązań sieciowych Pensando za ok. 1,9 mld dolarów. Pensando oferuje platformę usług rozproszonych, która obejmuje w pełni programowalny procesor pakietów i kompleksowy zestaw oprogramowania, który przyspiesza pracę w sieci i poprawia bezpieczeństwo. Ma też inne usługi dla aplikacji chmurowych, korporacyjnych i brzegowych.

Sprawdź: YouTube MP3

Zobacz również:

  • TSMC może obniżyć ceny produkcji w 3 nm

Firmy poinformowały, że chcą zapewnić rozwiązania do przyspieszania wielu usług infrastrukturalnych, odciążenia procesora i zwiększenia ogólnej wydajności. Do tego podkreśliły, że w rzeczywistych wdrożeniach w chmurze wielu klientów korzystających z rozwiązań Pensando wykazuje od 8 do 13 razy większą wydajność w porównaniu do produktów konkurencji. Zdarzają się także lepsze rezultaty. "Zaobserwowaliśmy 40-krotną poprawę wydajności połączeń w chmurze" - powiedział Girish Bablani, wiceprezes korporacyjny Microsoft Azure, jednego z klientów Pensando. "To partnerstwo umożliwiło transformacyjną zmianę, która zapewni naszym klientom dostęp do najbardziej wydajnych produktów i usług Microsoft Azure" - dodał.

Pensando działa na rynku od 2017 r. i ma już kilku bardzo znanych i dużych klientów, takich jak Goldman Sachs, Oracle Cloud czy IBM Cloud.

Prem Jain, dyrektor generalny Pensando, wraz z zespołem dołączą do AMD i będą rozwijać dział Data Center Solutions Group. Firma ciągle będzie koncentrować się na realizacji swoich planów dotyczących poszczególnych produktów i technologii, ale teraz na większą skalę i szybciej.

Zobacz: APKPure

"Dołączenie do AMD pomoże przyspieszyć rozwój naszej podstawowej działalności i umożliwi nam pozyskiwanie znacznie większej bazy klientów, na większej liczbie rynków" - zapowiedział Prem Jain.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200