7 dni z IDG.pl - odcinek 75 (20.04.2007)

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy do oglądania!

Tad Witkowicz, milioner polskiego pochodzenia jakiś czas temu ogłosił, że zamierza znowu zainwestować w Polsce. Na wsparcie firm rozpoczynających działania w branży internetowej i IT przeznaczył 25 milionów dolarów. Wydawałoby się, że chętnych do zdobycia potężnego dofinansowania będzie bez liku - tymczasem według Witkowicza pomysły rzeczywiście są - gorzej z realizacją.

Brad Smith, wiceprezes i główny radca prawny Microsoftu stwierdził, że problem piractwa oprogramowania w Chinach jest coraz bliżej pozytywnego rozwiązania.

Zobacz również:

  • Facebook bez treści informacyjnych w Kanadzie

Przedstawiciele jednego z producentów ogniw paliwowych, firmy Medis Technologies, poinformowali, że jej pierwszym klientem został Microsoft. Spółka Medis dostarczyła gigantowi z Redmond pierwsza dostawę produktu o nazwie 24/7 Power Pack. Pytanie tylko, po co producentowi oprogramowania ogniwa paliwowe?

W tym tygodniu Microsoft zapowiedział wprowadzenie nowej technologii prezentacji bogatych aplikacji internetowych, noszącą nazwę Silverlight. Będzie to wtyczka do przeglądarki internetowej mająca spełniać te same funkcje co Adobe Flash Player. Na odpowiedź Adobe nie przyszło czekać nam długo. Bruce Chizen, prezes firmy, poddał pod wątpliwość zapewnienia Microsoftu, o wieloplatformowości nowego produktu giganta z Redmond.

W poniedziałek Philips zaprezentował nową gamę produktów, które wprowadzone zostaną w tym roku na polski rynek. Niewątpliwie największą atrakcją tego pokazu, była możliwość zobaczenia na żywo telewizora Ambilight wysadzanego diamentami.

Jesienią 2007 r. mieliśmy jeździć po Unii Europejskiej bez paszportów. To miała być Europa bez granic. Tak się jednak nie stanie. Opóźnia się budowa Systemu Informacyjnego Schengen (SIS II) i Systemu Wizowego (VIS). Nadarza się zatem okazja, by poddać pod publiczną debatę istotę europejskiego systemu bezpieczeństwa granic.

Firma Rockstar Games, twórca miedzy innymi kontrowersyjnej serii GTA, uruchomiła stronę internetową innego budzącego wiele emocji tytułu - Manhunt 2. Pierwsza część serii była jedną z najbardziej krwawych i brutalnych gier w historii.

Zapraszamy do oglądania 75 odcinka "7 dni z IDG.pl".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200