7 dni z IDG.pl - odcinek 67 (23.02.2007)

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Batalii Urzędu Komunikacji Elektronicznej z Telekomunikacją Polską ciąg dalszy. UKE nałożył na operatora rekordowej wysokości karę wynoszącą prawie 340 milionów złotych. Powód? Zbyt wysoka opłata za utrzymanie łącza neostrada tp w przypadku nieskorzystania z abonamentu telefonicznego.

Sony znajduje się w poważnych opałach. Jej konsola najnowszej generacji po woli okazuje się być coraz większym niewypałem. Jak podaje NPD Group PS3 zanotowało od grudnia ubiegłego roku, dwukrotny spadek sprzedaży i stała się tym samym najgorzej w historii sprzedającą się nową konsolą w styczniu.

Zobacz również:

  • Facebook bez treści informacyjnych w Kanadzie

W tym tygodniu na polski rynek trafił pierwszy telefon Motoroli z nowej linii SCPL, przez użytkowników nazywanej Scalpel. Motofone F3, bo o nim mowa, to prosty telefon wyposażony w kilka zaledwie funkcji. Zdecydowanie nie jest to sprzęt dla maniaków zdjęć, filmów czy Internetu w komórce. O jego wyjątkowości świadczy zastosowany ekran, bardzo długi czas pracy oraz równie wyjątkowa cena.

Tygodnik "Computerworld" i Wyższa Szkoła Biznesu - NLU w Nowym Sączu zorganizowały w tym tygodniu III konferencję z cyklu "Państwo w mikro- i makroskali" Przez trzy dni zastanawiano się na niej między innymi nad tym jak wykorzystać prawie 60 mld euro środków unijnych, które Polska otrzyma w latach 2007-2013.

Znamy już drugi szczegół modernizacji w konkursie "Podrasuj Swój Komputer". Najprawdopodobniej kartą graficzna wykorzystana w procesie modernizacji, będzie GeForce 8800 GTX!! Razem z procesorem Intel Core 2 Duo E6600 stanowić będzie łakomy kąsek dla zwycięzcy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200