7 dni z IDG.pl - 72 (30.03.2007)

"7 dni z IDG.pl" to cotygodniowy program, w którym przedstawiamy najciekawsze wydarzenia z branży IT, które miały miejsce podczas minionego tygodnia. W programie znajdziecie informacje dotyczące nowości sprzętowych, imprez targowych oraz debiutujących gier, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zapraszamy!

Premiera nowych pakietów Creative Suite 3 była wyczekiwana już od dłuższego czasu. Wszyscy ci, którzy zajmują się szeroko rozumianą obróbką grafiki byli ciekawi czym tym razem zaskoczy ich firma Adobe.

Długo zapowiadany set-top-box Apple TV trafił w zeszłym tygodniu na amerykańskie półki sklepowe. Urządzenie, kosztujące 299 dolarów pozwala na bezprzewodowe przesyłanie filmów z komputera do telewizora. W tym tygodniu ujawniona została data premiery kolejnego wynalazku Apple - telefonu iPhone.

Zobacz również:

  • Facebook bez treści informacyjnych w Kanadzie

Od końca kwietnia nie tylko Sony będzie oferowało swym klientom za drogą konsolę. Microsoft ogłosił, że pod koniec kwietnia do sprzedaży trafi nowy model konsoli Xbox 360, o nazwie Elite. Cena za zestaw wyniesie 479 dolarów. To prawie 200 dolarów więcej niż trzeba zapłacić za podstawową wersję konsoli.

Walki firm Oracle i SAP ciąg dalszy. Tym razem Oracle złożyło pozew przeciwko firmie SAP, jej amerykańskiemu oddziałowi SAP America. W pozwie czytamy, że "Sprawa dotyczy kradzieży przemysłowej na wielką skalę".

Odwiedzimy także imprezę, na której promowana była polska superprodukcja wśród gier - "Wiedźmin".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200