5 doskonałych aplikacji do projektowania wnętrz

Aplikacja do projektowania wnętrz to świetne narzędzie dla miłośnika cyfrowych projektów. Pozwalają stworzyć perfekcyjny dom czy mieszkanie i umożliwiają wcielenie się w projektanta.

Aplikacje do projektowania wnętrz to świetna sprawa / Fot. Laura Lauch, Unsplash.com

Aplikacje do projektowania wnętrz to świetna sprawa / Fot. Laura Lauch, Unsplash.com

Ikea to jedna z firm, które słyną z nowoczesnych rozwiązań cyfrowych. Wykorzystuje AR (rzeczywistość rozszerzoną) do aranżowania miejsc i "dopasowywania" mebli, niemniej są również inne aplikacje do projektowania wnętrz. W dodatku bezpłatne.

Planujesz rozbudowę, nową kuchnię, a może czeka cię remont łazienki? Niezależnie od potrzeb, istnieje sporo oprogramowania do projektowania domu i wnętrz. To aplikacje, które są przyjazne w użyciu, niedrogie (albo darmowe), a przede wszystkim bardzo przydatne. Zarówno jeśli chcemy przeprowadzać odpowiednie prace samodzielnie, czy zlecamy je profesjonalistom.

Zobacz również:

  • Narzędzie wycinanie szybko usunie niepotrzebne fragmenty zdjęć

Sprawdź: Autoclicker

Aplikacja do projektowania wnętrz pozwala na łatwiejszą, precyzjną komunikację swoich pomysłów wszystkim osobom zaangażowanym w dany projekt. Od układu pokoju po kolory farb w każdej przestrzeni, odpowiednie narzędzia świetnie spełniają się ze swoich zadań i pozwalają na wygodne planowanie i wizualizacje.

1. SketchUp

SketchUp to jedno z najbardziej wszechstronnych, a przy tym bezpłatnych narzędzi do projektowania 3D. Zapewnia bardzo dobre środowisko pracy, dając poczucie, jakbyśmy poruszali się po własnym domu. Jest przy tym bardzo elastyczne.

Darmowa wersja świetnie sprawdzi się u hobbystów, natomiast wersja pro (płatna) to rozwiązanie dla profesjonalistów w dziedzinie architektury, budownictwa, inżynierii i projektowania wnętrz.

Sprawdź SketchUp

2. Floorplanner

Floorplanner pozwala projektować i dekorować przestrzeń w 2D i 3D, co można zrobić online i bez konieczności pobierania jakiegokolwiek oprogramowania. Podczas gdy funkcja dekorowania wnętrz jest doskonałą cechą, siła tego narzędzia leży w jego funkcjonalności jako "planisty pięter" (jak nazwa wskazuje). Następnie, po ukończeniu planu piętra, możesz zmienić widok i udekorować przestrzeń w trybie 3D.

Zobacz: Wizzard

Aplikacja jest prosta w użyciu i łatwa do opanowania, więc jeśli szukasz czegoś, co nie wymaga przejścia przez rozbudowaną krzywą uczenia się - oto coś dla ciebie.

Sprawdź Foodplanner

3. SmartDraw

SmartDraw to kolejne narzędzie w świecie planowania pięter. Jest wystarczająco łatwe do opanowania, więc nikt nie jest wykluczony z jego używania, a jednocześnie jest wystarczająco zaawansowane, aby ułatwić tworzenie skomplikowanych projektów.

Dzięki pozornie nieskończonemu wyborowi mebli, samochodów, materiałów budowlanych oraz tysiącom szablonów i przykładowych planów pięter będziesz mógł odkrywać nieskończoną liczbę możliwych projektów i układów dla swojej nowej przestrzeni.

Jedynym minusem jest to, że jest wersja bezpłatna jest oferowana tylko jako 7-dniowy trial. Samo narzędzie działa w chmurze (online).

Sprawdź SmartDraw

4. Planner 5D

Narzędzie pozwala na projektowanie wnętrz od podstaw. Możemy zacząć je projektować z "czystą kartką", albo używając jednego z wielu przygotowanych szablonów. Pozwala na szybkie tworzenie pięter i całych domów, a dodatkowo działa również w wersji mobilnej (na iOS i Android), co sprawia, że możemy wygodnie wyświetlać późniejsze plany na iPadzie czy tablecie z Androidem.

Praca z Planner 5D jest łatwa i bardzo szybko opanujesz obsługę tego narzędzia. Oferuje też szeroki wybór materiałów, kolorów, rozmiarów i kształtów, jak również bogate możliwości w zakresie wyboru mebli i akcesoriów. Później możemy przełączyć widok na trójwymiarowy, by wygodnie dodawać okna i drzwi, kolejne piętra itd. Co ciekawe, Planner 5D oferowany jest również w polskiej wersji językowej.

Sprawdź Planner 5D

5. HomeByMe

I ostatnie z polecanych narzędzi - HomeByMe. Darmowa aplikacja, która oferuje bardzo wiele funkcji - zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, że nie trzeba kupować płatnej wersji, by zyskać pełną funkcjonaność.

Aplikacja działa w taki sposób, że poszczególne marki dodają do niej swoje produkty, by następnie wybierać je z katalogu. Możemy więc używać rzeczywistych mebli czy akcesoriów i właśnie z nich uzupełniać wyposażenie domu czy mieszkania.

Podobnie jak w przypadku Plannera 5D, możemy przełączać się pomiędzy trybem 2D i 3D, by zyskiwać odpowiednią perspektywę piętra czy pokoju.

Sprawdź HomeByMe

Najlepsze aplikacje do projektowania wnętrz

Aplikacja do projektowania wnętrz to bardzo użyteczne oprogramowanie. Polecamy powyższe narzędzia, aby wygodnie dopracować swoje pomysły. Gotowe wizualizacje na pewno okażą się później pomocne w rozmowie z ekipą remontową lub budowlaną, ale też bliskimi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200