BYOD to standard a nie przywilej

Jeszcze niedawno możliwość wykorzystywania urządzeń prywatnych do celów zawodowych była w korporacjach postrzegana jako przywilej - ale z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Fortinet wynika, że młodzi pracownicy traktują zjawisko BYOD (Bring Your Own Device) raczej jako "normę" niż coś wyjątkowego.

Przedstawiciele Fortinet tłumaczą, że ankietowano młode, dobrze wykształcone osoby (w wieku od 20 do 29 lat), ponieważ za kilka lat to one będą stanowiły większość pracowników dużych firm (w sumie odpytano ok. 3,9 tys. osób - m.in. z USA, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Polski, Niemiec, Indii, Korei Południowej, Tajwanu, Singapuru oraz Japonii).

Z wyników badania dowiadujemy sie, że ok. 33% respondentów zadeklarowało, że gdyby w firmie, w której pracują, wprowadzono ścisły zakaz korzystania z prywatnych urządzeń, to prawdopodobnie łamaliby ów zakaz i nalegali na jego zniesienie. Pomysł takiego zakazu najbardziej nie podoba się Hindusom - aż 66% ankietowanych z tego kraju przyznało, że już zdarzało im się ignorować lub obchodzić podobne ograniczenia.

Zobacz również:

  • Najlepsze MDM-y do ochrony urządzeń mobilnych na 2023
  • Bezpieczeństwo urządzeń końcowych - 9 kluczowych zasad

Dodajmy, że aż 2/3 wszystkich ankietowanych uważa, że to oni - pracownicy - powinni być odpowiedzialni za zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa prywatnych urządzeń mobilnych (a nie pracownicy firmowego działu IT).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200