Hitachi Unified Storage - nowa platforma pamięci masowych

Platforma Hitachi Unified Storage (HUS) umożliwia konsolidację i centralne zarządzanie danymi blokowymi, plikowymi i obiektowymi przez jeden zintegrowany interfejs. Zastąpi modułową platformę AMS, wprowadzoną przez HDS w 2008 r.

Hitachi Data Systems (HDS) ogłosiła także dostępność uaktualnienia oprogramowania do zarządzania Hitachi Command Suite, które obsługiwać będzie wszystkie platformy pamięci masowych firmy, w tym: Hitachi Virtual Storage Platform, Adaptable Modular Storage (AMS) i najnowsze - Hitachi Unified Storage (HUS).

Nowa jakość HUS to przede wszystkim elastyczność pozwalająca na obsługę wszelkiego rodzaju danych (blokowych, plikowych i obiektowych) oraz możliwość zarządzania za pomocą zintegrowanego zestawu narzędzi wszystkimi produktami HDS - podkreślił Bob Plumridge, CTO Hitachi Data Systems.

Zobacz również:

  • Wyjaśniamy czym jest SD-WAN i jakie są zalety tego rozwiązania

Jest to platforma porównywalna z rozwiązaniami EMC VNX oraz Fabric Attached Storage (FAS) firmy NetApp. Wykorzystuje SiliconFS (File System) opracowany przez BlueArc, firmę przejętą przez Hitachi jesienią ub.r. SiliconFS dostarcza pojedynczą, zunifikowaną konsolę do zarządzania, która umożliwia serwerom aplikacyjnym dostęp do danych przez protokoły CIFS, NFS oraz iSCSI.

Porównując z poprzednim systemem klasy średniej - serią AMS, platforma jest trzy razy szybsza i oferuje dwukrotnie większą pojemność pamięci. Umożliwia szybkie tworzenie kopii migawkowych: do 1024 na system plików i do 128 tys. na obciążony klaster. Współpracując z Hitachi Content Platform (HCP), zapewnia repozytorium dla danych obiektowych z obsługą własnych metadanych. HCP może współdzielić pojemność HUS wraz z aplikacjami plikowymi i blokowymi, korzystając z tej samej puli pamięci.

HUS obsługuje dane obiektowe z wykorzystaniem obiektowego systemu plików, który inteligentnie dodaje metadane do każdego pliku. Ponadto umożliwia automatyczne dzielenie przestrzeni na warstwy i migrację, replikację przez sieć WAN oraz wyszukiwanie danych. Oferuje też funkcje zwiększające efektywność, takie jak dynamiczne przydzielanie wirtualnej przestrzeni dyskowej (thin provisioning) i automatyczne przenoszenie danych między warstwami pamięci masowych.

Obecnie oferowane są trzy modele HUS o różnych pojemnościach: HUS 150 o maksymalnej pojemności 3 PB (do 960 dysków), HUS 130 (756 TB) i HUS 110 (360 TB).

Ceny zaczynają się od ok. 22 tys. USD za urządzenie do obsługi tylko danych blokowych. Pełny zunifikowany system pamięci masowej z dostępem do zarówno plikowych, jak i blokowych danych kosztuje 52 tys. USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200