Chmura – prąd XXI wieku

Czy twoja firma ma prywatną elektrownię? No właśnie – po co, skoro prąd można kupić od wyspecjalizowanego w tym producenta energii? Podobnie jest z IT – subskrybowanie infrastruktury, platformy czy oprogramowania jest bardziej opłacalne niż samodzielne ich wytwarzanie i utrzymywanie.

Dziewiętnastowieczna fabryka musiała mieć źródło zasilania, by utrzymywać produkcję, ale wytwarzanie energii nie było głównym źródłem przychodów. W rezultacie powszechnej elektryfikacji powstały jednak spółki wyspecjalizowane w produkcji energii, którą dostarczały na masową skalę wielu klientom.

Dostawcy usług chmurowych stali się dla współczesnego biznesu tym, czym były elektrownie dla zakładów przemysłowych na przełomie XIX i XX w. – dostarczycielami zasobu. Zasobu, podkreślmy, podstawowego i niezbędnego do prowadzenia działalności, a jednocześnie tańszego niż wytwarzany wewnętrznie. Tym zasobem są dziś kompleksowe rozwiązania teleinformatyczne.

Sprawne i stabilne IT jest podstawą funkcjonowania każdego biznesu aspirującego do miana nowoczesnego. Brak odpowiedniej infrastruktury poważnie ogranicza możliwości rozwoju i pozyskiwania nowych klientów. A skoro twoja firma kupuje już prąd od zewnętrznego dostawcy energii, dlaczego miałaby nie kupować w ten sam sposób usług IT?

Zamawiając infrastrukturę jako usługę wynajmujesz kompletne środowisko informatyczne ze sprzętem, zasilaniem i pamięcią masową w chmurze; platforma dostarczana as a service pozwoli ci tworzyć i wdrażać własne aplikacje z użyciem dostępnych na niej narzędzi i frameworków; wybierając oprogramowanie jako usługę korzystasz z usług oferowanych przez dostawcę.

W ofercie profesjonalnych dostawców IT, takich jak na przykład SAP, znajdują się usługi w modelu subskrypcyjnym, dopasowane do potrzeb różnych przedsiębiorstw, w tym chmura publiczna, chmura prywatna i sklep z aplikacjami (ang. marketplace). Ich wspólną podstawą jest technologia SAP Cloud Platform.

A najważniejsze, że w żadnym z wariantów nie musisz dbać o rozwój, aktualizację, modernizację ani konserwację usług. Tak samo, jak z siecią elektryczną – w razie awarii nie szukasz szczypiec do zdejmowania izolacji, tylko wzywasz elektryka.

W kwestii IT wezwij na pomoc SAP.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałem!

Pobierz materiał
Najpopularniejsze
Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie.
Chmura obliczeniowa i usługi jej towarzyszące. Doradztwo, migracja, zarządzanie.
Chmura prywatna – opcja warta rozważenia
Chmura prywatna – opcja warta rozważenia
Rozwój zawodowy specjalistów IT - Jak skutecznie wspomagać ten proces za pomocą e-learningu
Rozwój zawodowy specjalistów IT - Jak skutecznie wspomagać ten proces za pomocą e-learningu
Laptopy i efektywność IT w erze pracy hybrydowej
Laptopy i efektywność IT w erze pracy hybrydowej