Środowisko chmurowe – remedium na wydatki IT

Dynamicznie zmieniający się rynek wręcz wymusza na firmach inwestycje w nowe rozwiązania i technologie, które pozwolą dotrzymać kroku konkurencji. Jednak takie inwestycje wiążą się z nakładami finansowymi – a najlepszy sprzęt swoje kosztuje i ma określony czas żywotności, po którym trzeba wymienić go na nowy. Można jednak uniknąć tego błędnego koła wydatków, przechodząc na środowisko chmurowe. Na czym to polega i jakie są jego zalety?

Środowisko chmurowe – remedium na wydatki IT

W przypadku infrastruktury informatycznej szybkie i duże zmiany mogą być bardzo kosztowne, ale co powiesz na to, aby koszty… ponosili inni? Tak – ogólnie rzecz ujmując – działa środowisko chmurowe. Dostawca usługi chmurowej musi mieć do dyspozycji wysokiej klasy sprzęt oraz obsługujących go specjalistów, a Ty korzystasz z jednego i drugiego. To zwalnia Cię z konieczności inwestycji we własny sprzęt oraz delegowania kompetentnych pracowników do jego obsługi. Decydując się na cloud computing, zyskujesz dostęp do wszystkich najnowszych i najlepszych rozwiązań – własnego data center, serwerów wysokiej klasy, pamięci masowej w ilości, jaką potrzebujesz, a także możliwości dowolnej rozbudowy infrastruktury wg bieżących potrzeb. Potrzebna dodatkowa pamięć masowa? Miejsce na macierzy dyskowej? Nie musisz ich kupować – po prostu dostawca usługi chmurowej konfiguruje swój sprzęt pod kątem twoich potrzeb, dodając do niego niezbędne elementy. Efekty? Pełna optymalizacja procesów IT, a jednocześnie redukcja kosztów na poziomie nawet 40%!

Tu warto również dodać kolejną zaletę, którą jest bezpieczeństwo – za serwery, systemy operacyjne i wszelkie inne elementy infrastruktury IT odpowiada dostawca usługi. Jest to następny element, którym nie musisz kłopotać się po przejściu na rozwiązanie chmurowe.

Które rozwiązanie chmurowe wybrać?

Aktualnie na rynku mamy dużą konkurencję, dlatego wybór może być ciężki. Warto jednak zwrócić uwagę na Comarch POWER Cloud i jest ku temu kilka powodów.

Po pierwsze – wieloletnia obecność firmy Comarch na rynku. Dzięki niemu może ona dostarczyć rozwiązania bazujące na bezcennym doświadczeniu, optymalnie dopasowane do klienta. Po drugie – do dostarczania rozwiązań chmurowych używane są niezwykle wydajne serwery IBM POWER Systems i pamięci masowe IBM, a całość napędzają do działania specjalistyczne procesory POWER 9. Po trzecie – oferta Comarch to chmura prywatna. Oznacza to, że jej zasoby sprzętowe nie są z nikim współdzielone, a klient korzysta z ich pełnej mocy obliczeniowej w każdej chwili. Ponadto rozwiązanie to może bardzo dobrze integrować się z Comarch Cloud Infraspace, czyli rodziną rozwiązań tworzących chmury dla biznesu, opartą na technologii x86.

Po czwarte – oferowana przez Comarch Bezpieczna infrastruktura to przede wszystkim własne data center. Cały sprzęt znajduje się w centrum danych, co pozwala eliminować obecność osób postronnych i zezwalać na fizyczny dostęp do infrastruktury jedynie osobom do tego upoważnionym i tylko w sytuacjach, które naprawdę wymagają takiej interwencji. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo systemu operacyjnego, jego gwarantem jest doświadczenie ekspertów Comarch i jakość rozwiązań IBM. Serwery IBM Power Systems, a w szczególności systemy operacyjne działające na nich, jak IBM i AIX są jednymi z najlepiej zabezpieczonych na rynku. Klient, który zdecyduje się skorzystać z rozwiązania POWER Cloud, może liczyć także na kompleksową pomoc inżynierów Comarch, ponieważ oni zabezpieczą system przeniesiony do chmury.

Wypada również dodać, że można przenieść całe swoje środowiska do chmury Comarch POWER Cloud, całkowicie rezygnując z utrzymywania tego typu rozwiązań we własnych ośrodkach. Dzięki temu usługodawca bierze na siebie takie obowiązki, jak aktualizacje oprogramowania i wersji systemów, instalacja poprawek czy wykonywanie kopii bezpieczeństwa. Odciąża to dział IT klienta - pracownicy nie muszą się martwić o system i mogą poświęcić się ważniejszym dla rozwoju firmy działaniom.

Rozwiązanie firmy Comarch, dzięki pracy na najwyższej jakości serwerach IBM POWER, gwarantuje elastyczną, bezpieczną i wygodną rozbudowę zaplecza IT w środowisku chmurowym.

Dowiedz się o nim więcej już dzisiaj!

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałem!

Pobierz materiał
Najpopularniejsze
Chmura prywatna – opcja warta rozważenia
Chmura prywatna – opcja warta rozważenia
Rozwój zawodowy specjalistów IT - Jak skutecznie wspomagać ten proces za pomocą e-learningu
Rozwój zawodowy specjalistów IT - Jak skutecznie wspomagać ten proces za pomocą e-learningu
Laptopy i efektywność IT w erze pracy hybrydowej
Laptopy i efektywność IT w erze pracy hybrydowej
Firmowe dane z jeszcze lepszym silnikiem przetwarzania
Firmowe dane z jeszcze lepszym silnikiem przetwarzania