Blockchain - szybkość, bezpieczeństwo, zaufanie w transakcjach i nie tylko

Blockchain to bardzo zaawansowany rejestr transakcji, płatności oraz zapisów księgowych. To technologia, która może ułatwić działanie biznesu m.in. poprzez przyspieszenie i uproszczenie transakcji. System oferuje bardzo wielekorzyści, które wiążą się przede wszystkim z bezpieczeństwem i przejrzystością współpracy.

Blockchain to zdecentralizowane i rozproszone repozytorium danych w architekturze peer-to-peer (P2P), pozbawione jednego punktu kontroli i scentralizowanego miejsca przechowywania danych. Narzędzie służy do rejestracji poszczególnych transakcji, płatności lub zapisów księgowych, zakodowanych za pomocą zaawansowanych algorytmów kryptograficznych.Jest to nowego typu rozproszona baza danych bez centralnego ośrodka i bez regulatora. Może być rozwiązaniem np. w sytuacji, gdy chcemy współdzielić jakiś rejestr, ale nie mamy zaufania do innych partnerów w danej sieci.

Zapraszamy do lektury.

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału, podaj adres e-mail

Organizatorem usługi udostępnienia materiału Whitepaper jest IDG Poland S.A..
Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.


Możliwość pobrania materiału otrzymają tylko wybrani uczestnicy, dlatego po zarejestrowaniu otrzymasz od nas informację o zakwalifikowaniu się do usługi.