Bezpieczeństwo danych i backup – jak ustrzec firmę przed poważnymi kłopotami

Utrata danych najczęściej oznacza dla firmy co najmniej przestój wynikający z konieczności ich odzyskania. Ale może skutkować też utratą zaufania, poważną rysą na wizerunku albo odpływem potencjalnych klientów. - Taka kryzysowa sytuacja może doprowadzić nawet do upadku firmy – ostrzega Małgorzata Zabieglińska-Lupa z firmy Comarch.

Dlatego warto chronić dane, wykorzystując do tego najnowocześniejsze narzędzia, które wcale nie muszą być bardzo drogie.

Utrata danych to pojęcie bardzo szerokie i nie powinno się kojarzyć tylko z atakami hackerskimi i kradzieżą informacji. Innymi słowy, nie trzeba być dużą i bogatą firmą, którą potencjalnie mogą interesować się cyfrowi złodzieje, żeby musieć poważnie myśleć o zabezpieczeniu danych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem.

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału, podaj adres e-mail

Organizatorem usługi udostępnienia materiału Whitepaper jest IDG Poland S.A..
Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.


Możliwość pobrania materiału otrzymają tylko wybrani uczestnicy, dlatego po zarejestrowaniu otrzymasz od nas informację o zakwalifikowaniu się do usługi.