Dyski SSD w zastosowaniach serwerowych

Dyski półprzewodnikowe (SSD – Solid State Drives) rozprzestrzeniają się w błyskawicznym tempie i już niebawem wypierać będą klasyczne dyski twarde w prawie każdym środowisku operacyjnym. Te coraz popularniejsze „cuda wydajności” obiecują znacznie wyższą przepustowość operacji I/O niż tradycyjne dyski twarde.

Z uwagi na brak ruchomych elementów są absolutnie ciche, mają także mniejsze od tradycyjnych dysków talerzowych zapotrzebowanie na prąd. Obserwując wzrost znaczenia i zapotrzebowania na dyski SSD w środowiskach serwerowych, postanowiliśmy przygotować niniejsze kompendium wiedzy, którego podstawą był cykl fachowych artykułów przygotowanych przez specjalistów Thomas-Krenn. AG we współpracy z niemieckimi wydawnictwami ADMIN Magazin i IT-Administrator.

Kompendium podzielone jest na trzy rozdziały: zaczyna się od technicznego wyjaśnienia zasady działania dysków SSD. W drugiej części znajdują się informacje odnośnie zwiększania wydajności poszczególnych dysków SSD i wskazówki pomagające rozwiązywać problemy. Tuning wydajności macierzy RAID zbudowanych na bazie dysków SSD stanowi trzeci i ostatni rozdział. Poza tym, na końcu e-booka znajduje się glosariusz z ajważniejszymi terminami związanymi z technologią SSD.

Jeżeli jesteś zainteresowany dostępem do materiału, podaj adres e-mail

Organizatorem usługi udostępnienia materiału Whitepaper jest IDG Poland S.A..
Udostępnienie materiału Whitepaper to usługa, w której masz możliwość pobrania wybranego pliku oraz możesz otrzymać dodatkowe informacje od organizatorów za pośrednictwem poczty e-mail i telefonu.
Rejestracja na Whitepaper jest jednoznaczna z akceptacją Regulaminu usługi.


Możliwość pobrania materiału otrzymają tylko wybrani uczestnicy, dlatego po zarejestrowaniu otrzymasz od nas informację o zakwalifikowaniu się do usługi.