Wydruk z opóźnieniem (Windows 2000, XP)

Jeżeli z jednej drukarki korzysta wielu użytkowników, a mamy spory dokument, z którego drukowaniem nam się nie śpieszy, w systemach Windows 2000 i XP możemy nakazać drukowanie o wyznaczonej porze.

Aby ustawić odpowiadające nam godziny drukowania musimy dotrzeć do okna zaawansowanych właściwości drukarek. W tym celu wybierz Start |Drukarki i faksy. Następnie kliknij na ikonę wybranej drukarki i z rozwijanej listy wybierz Właściwości i wejdź na kartę Zaawansowane. Następnie zaznacz pole Dostępna od i podaj początek i koniec pory, w której pozwalasz Windows wysyłać dane do tej drukarki. Po zatwierdzeniu pory dokumenty będą wysyłane do kolejki, ale żaden nie wydrukuje się przed wyznaczoną godziną.

W systemach Windows 2000, XP można również dla każdej pozycji kolejki wydruków ustalić inną porę drukowania.

Zobacz również:

Kliknij dwukrotnie na ikonę drukarki w oknie Drukarki i faksy aby wyświetlić okno kolejki wydruku. Następnie, dwukrotnie klikając na wybranym dokumencie wyświetl jego Właściwości. Na karcie ogólne znajdziesz pozycje znane z okna Właściwości | Zaawansowane, tym razem jednak dotyczące tylko wybranego dokumentu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200