Własne ustawienia

Jak w obliczu reinstalacji pakietu biurowego Office zachować własne ustawienia, dotyczące przykładowo autokorekty, słownika, czy rozmieszczenia pasków narzędzi w obszarze roboczym?

Indywidualne ustawienia użytkownika pakietu Office, który w danej chwili jest zalogowany w systemie, są zapisane w Rejestrze w kluczu:

"HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Office\<wersja>"

Zmienna <wersja> oznacza numer wersji pakietu Office (dla przykładu podklucz "10.0" oznacza Office XP, zaś "9.0" edycję 2000). Po zaznaczeniu wspomnianego klucza należy skorzystać z polecenia Eksportuj, znajdującego się w menu Plik. W rubryce Zakres eksportu zaznaczamy opcję Wybrana gałąź.

Po ponownym zainstalowaniu pakietu Office klikamy dwukrotnie ikonę wyeksportowanego uprzednio pliku REG i przywracamy poprzednią konfigurację pakietu. Metoda ta działa jednak tylko w przypadku, gdy Office jest zainstalowany w katalogu o tej samej nazwie co poprzednio. Jeśli nie, musimy ręcznie pozmieniać ścieżki w pliku REG (otworzyć go w edytorze tekstowym).

Office 97, 2000, XP, 2003

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200