Windows Media Player 11 - jak skompresować audio do innych formatów (MP3, bezstratne WMA)?

Jeśli korzystasz z Windows Media Playera, z pewnością zdarza ci się za jego pomocą kompresować płyty CD do stratnych formatów. Za moment pokażemy ci, gdzie możesz zadecydować, jaki standard zostanie wykorzystany podczas kompresji ścieżek audio.

Domyślnie Windows Media Player 11 kompresuje do formatu Windows Media Audio z bitrate 128 kb/s. Osoby zainteresowane bardziej przenośnymi formatami powinny dwukrotnie kliknąć przycisk Biblioteka w głównym interfejsie programu, następnie wybrać Więcej opcji... | Zgraj muzykę | Format: MP3.

Audiofile powinni ponadto przesunąć suwak nieco bardziej w prawo, przynajmniej do okolic 192 kb/s. Mogą również zdecydować się na Dźwięk Windows Media Audio (zmienna szybkość transmisji bitów) lub Bezstratne Windows Media Audio.

Windows Media Player 11 - jak skompresować audio do innych formatów (MP3, bezstratne WMA)?

Windows Media Player 11 w Windows Viście

Warto jednak pamiętać, że pliki z wyższym bitrate lub kompresowane za pomocą nowszych algorytmów mogą nie być obsługiwane przez wszystkie urządzenia przenośne. Najbardziej kompatybilny z odtwarzaczami MP3 i telefonami format to MP3 z bitrate z przedziału 128-192 kb/s.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200