Ukrywamy konta (Windows XP)

Na ekranie logowania Windows XP widnieją wszystkie nazwy użytkowników w systemie. Administratorzy Windows XP, który jest skonfigurowany dla wielu użytkowników muszą się więc męczyć z przeładowanym ekranem logowania. Jak sobie z tym poradzić, nie usuwając rzadko używanych kont z systemu.

Rozwiązanie problemu stanowi nieudokumentowany wpis w Rejestrze, który pozwala ukrywać konta na ekranie logowania bez usuwania użytkowników. Przywołaj więc edytor rejestru REGEDIT.EXE i znajdź klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList. Następnie załóż w nim wartość DWORD o takiej samej nazwie jak nazwa użytkownika, która ma zostać ukryta. Nie zmieniaj domyślnych wartości (0). Przy następnym logowaniu ujrzysz tylko te konta, których nie ukryłeś. Aby ponownie uaktywnić konto, kliknij dwukrotnie na ikonę wartości DWORD i przypisz jej cyfrę 1 w polu danych.

Zobacz również:

  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?
  • WhatsApp z dużymi zmianami w obsłudze wideo
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200