"Nic nie widziałem, nic nie słyszałem"

Każda wersja Windows dysponuje pakietem plików graficznych i dźwiękowych, które mają urozmaicać codzienną pracę z systemem. W większości przypadków użytkownicy chcą jednak pracować w systemie spersonalizowanym, wyposażając go we własne dźwięki i grafiki.

Zestaw obrazów oferowanych przez Windows można wykorzystać jako tło pulpitu. Jeśli ich nie używasz i chciałbyś się ich pozbyć, odszukaj na dysku katalog %windir%\WEB\WALLPAPER (niezależnie od wersji systemu). Mieszczą się tam pliki JPG - możesz je usuwać pojedynczo, albo wykasować od razu cały folder. Dodatkowo, w katalogu WINDOWS kryje się dodatkowy zestaw teł, tym razem z rozszerzeniem BMP. Usunięcie ich następuje w wyniku wpisania w menu "Start | Uruchom" komendy

del %windir%\*.bmp

Aby usunąć domyślne dźwięki systemu, najpierw wybierz menu "Start | Ustawienia | Panel sterowania" i kliknij aplet dźwięków (Windows 98 - Dźwięki, Windows Me - Dźwięki i multimedia, Windows XP - Dźwięki i urządzenia audio). Wskaż kartę Dźwięki i wybierz schemat Brak dźwięków. Teraz pozostaje tylko odnaleźć katalog WINDOWS i usunąć z niego podfolder MEDIA.

Zobacz również:


TOP 200