Linuksowe sterowniki

Pytanie: Gdzie mogę znaleźć sterowniki dla bezprzewodowej karty sieciowej opartej na interfejsie USB pod system Linux?

Pytanie: Gdzie mogę znaleźć sterowniki dla bezprzewodowej karty sieciowej opartej na interfejsie USB pod system Linux?

Odpowiedź: Sterowniki dla bezprzewodowych kart sieciowych USB opartych na układzie Atmel AT76C503A można znaleźć na stronie:

http://atmelwlandriver.sourceforge.net/usbtable.html

Sterowniki i informacje o instalacji dla urządzeń opartych na układzie Prism 2 (przykładem takiego urządzenia jest Linksys WUSB11) dostępne są na stronie:

http://www.fuw.edu.pl/~pliszka/hints/wireless.html

Stronahttp://www.linux-wlan.org zawiera oprogramowanie sterowników oraz sposoby instalacji różnych kart bezprzewodowych USB i PCI dla systemu Linux. Jednym z najlepszych miejsc do rozpoczęcia poszukiwań sterowników do urządzeń USB jest:

http://www.hpl.hp.com/personal/Jean_Tourrilhes/Linux/

Pomimo tego, że wiele informacji na tej stronie jest już nieaktualnych, nadal można tu znaleźć informacje o sterownikach dla bezprzewodowych kart sieciowych od wczesnego standardu 802.11b, do aktualnych 802.11g i 802.11a.

Jeżeli po odwiedzeniu powyżej przedstawionych stron nadal nie możemy znaleźć sterownika dla bezprzewodowej karty USB, można rozważyć ofertę DriverLoader (http://www.linuxant.com ). DriverLoader umożliwia użycie standardowych sterowników Windows NDIS i uruchomienie karty w systemie Linux. Darmowa 30-dniowa licencja DriverLoader jest dostępna na wymienionej stronie. Instalacja jest łatwa do przeprowadzenia, ale potrzebna jest do tego procesu kopia oryginalnych sterowników dla danego urządzenia. Aby używać zabezpieczenia WPA w przypadku DriverLoader, musimy pobrać i zainstalować drugą paczkę o nazwie wpa_supplicant ze strony Linuxant.


TOP 200