Ktoś nam modyfikuje system? Sprawdźmy to!

Masz Windows i podejrzewasz, że ktoś lub coś bezprawnie zmodyfikowało Twój system i otworzyło tylną furtkę dla włamywaczy? W takim razie powinieneś czym prędzej skorzystać z AccessEnum.

Ktoś nam modyfikuje system? Sprawdźmy to!

AccessEnum w akcji

Oto kolejne narzędzie opracowane przez Sysinternals, z którym każdy świadomy użytkownik komputera powinien się zapoznać. Dzięki AccessEnum możliwe jest błyskawiczne sprawdzenie uprawnień dotyczących poszczególnych plików czy kluczy rejestru. Jeżeli okaże się, że do pewnych katalogów (np. do pulpitu Administratora) mają dostęp wszyscy, będzie to podstawa do wszczęcia dochodzenia.

AccessEnum umożliwia nie tylko sprawdzenie uprawnień, ale również porównanie aktualnego stanu z zapisanym tuż po instalacji systemu. Możliwe jest również dokładne zbadanie, jakie modyfikacje wprowadza każda nowa aplikacja, w tym na przykład te, które podejrzewamy, że zawierają spyware.

Zobacz również:

  • Narzędzie wycinanie szybko usunie niepotrzebne fragmenty zdjęć
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200