Jak kupować drukarkę?

Przejdź do:

Drukarki okazują się urządzeniami bardzo długowiecznymi i po wielokrotnej wymianie komputera, monitora i wszystkich innych urządzeń na nowoczesne i szybkie modele okazuje się, że najstarszym elementem naszej pracowni jest zakurzona drukarka. Od czasu do czasu jednak i drukarkę należy wymienić - pora więc przyjrzeć się tym niezbędnym urządzeniom. Testom poddaliśmy trzy typy drukarek: atramentowe, laserowe czarno-białe, oraz laserowe kolorowe. Każdy powinien więc być w stanie znaleźć coś dla siebie.

Kupno i konserwacja drukarki - zobacz film:

Ogólnie o drukarkach

Laserowe drukarki czarno-białe to idealny wybór dla biura - są szybkie, oferują też naprawdę doskonałą jakość. Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami stanowi wyposażenie w dodatkowe podajniki do papieru, dodatkowe funkcje zarządzania, interfejsy itp. Kolorowe drukarki laserowe powoli zbliżają się cenowo do zakresu akceptowalnego dla przeciętnego użytkownika - należy się więc spodziewać że niedługo staną się ciekawą alternatywą dla drukarek atramentowych.

Parametry techniczne

Jesteśmy przyzwyczajeni, że zakup drukarki to kompromis pomiędzy ceną a jakością i szybkością druku. Warto jednak spojrzeć z nieco innej perspektywy - typ drukarki powinien być uzależniony od naszych potrzeb. Nowoczesne drukarki atramentowe to przede wszystkim doskonałe maszyny do drukowania kolorowych obrazów, wyposażone w odpowiedni tusz i papier fotograficzny bardzo dobrze sprawdzają się w drukowaniu zdjęć. Producenci starają się ułatwić drukowanie zdjęć dodając możliwość bezpośredniego podłączania aparatów cyfrowych, lub kart pamięci.

Wskazówki dla kupujących

Ogólnie rzecz biorąc wybór drukarki powinien być zdeterminowany planowanym zastosowaniem. Do domu, gdzie drukujemy różne rzeczy, w niezbyt dużych ilościach, nadal najlepszym wyborem jest drukarka atramentowa. Jeżeli w planach mamy drukowanie dużej ilości dokumentów, niezastąpiona jest drukarka laserowa. Dla maniaków wydruków fotograficznych pozostają specjalne drukarki atramentowe do wydruków fotograficznych, lub drukarki termosublimacyjne, oferujące prawdziwą jakość fotograficzną.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200