Jak korzystać z najnowszych funkcji Office 2010? 10 porad dla każdego

6. Jak zapanować nad centrum uploadu

Office 2010 umożliwia większa integrację z usługami online. Z dokumentów pakietu mogą korzystać sieciowe wersje aplikacji oferowane pod nazwą Office Webb Apps. Po zainstalowaniu programu na komputerze w zasobniku pojawia się dodatkowa ikona informująca o działającym narzędziu do synchronizacji plików pomiędzy środowiskiem lokalnym oraz internetowym. Jeżeli nie korzystasz z tej funkcji możesz ja wyłączyć. Kliknij ikonę prawym przyciskiem myszy i wybierz Ustawienia {o6}. Usuń zaznaczenie z opcji Wyświetl ikonę w obszarze powiadomień. Aby całkowicie zablokować uruchamianie narzędzia uruchom polecenie msconfig, przejdź na kartę Uruchamianie i usuń zaznaczenie przy Microsoft Office 2010.

Jak korzystać z najnowszych funkcji Office 2010? 10 porad dla każdego

Możesz wyłączyć wyświetlanie ikony Upload Center bądź zablokować program całkowicie

7. Jak umieścić w prezentacji materiał wideo z sieci?

Za pomocą najnowszego PowerPointa możesz umieszczać w prezentacji filmy bezpośredni z Internetu i odtwarzać je tak, jak w tradycyjnej przeglądarce. Dzięki temu można uatrakcyjnić i zilustrować pokaz na przykład materiałem z YouTube.

Zobacz również:

  • Najlepsze bezpłatne alternatywy dla pakietu Microsoft (Office) 365
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

1. Przejdź do slajdu, na którym ma być umieszczony film. Kliknij kartę Wstawianie, wybierz polecenie Wideo w sekcji Multimedia oraz Wideo z witryny sieci Web.

2. Skopiuj z witryny i wklej do okna kreatora kod osadzania pliku wideo. Kliknij przycisk Wstaw. Rozmiar okna odtwarzania możesz zmieniać za pomocą myszy {o7}.

Jak korzystać z najnowszych funkcji Office 2010? 10 porad dla każdego

Film w prezentacji, bezpośrednio z Internetu? To możliwe

8. Prezentacja w strumieniu

Wygodnym rozwiązaniem jest możliwość udostępniania prezentacji przez internet, w postaci strumienia wideo. Wystarczy wcześniej zarejestrować się na witrynie Microsoftu (musisz mieć identyfikator Live ID) i zaprosić uczestników do oglądania pokazu.

1. Otwórz kartę Plik i kliknij Zapisz i wyślij. Wybierz polecenie Emisja pokazu slajdów i przycisk Emisja pokazu slajdów {o8}. Kliknij Rozpocznij emisję.

2. Podaj swój identyfikator i wpisz hasło. Jeżeli zaznaczysz opcję Zarejestruj mnie automatycznie następnym razem, gdy będziesz chciał opublikować pokaz nie będziesz musiał się rejestrować.

3. Musisz teraz przekazać odbiorcom adres, pod którym dostępna jest prezentacja. Wybierz łącze Wyślij w wiadomości e-mail, by wysłać je pocztą bądź Kopiuj łącze, aby je skopiować i przekazać w inny sposób. Kliknij Rozpocznij pokaz slajdów, by uruchomić prezentację.

Jak korzystać z najnowszych funkcji Office 2010? 10 porad dla każdego

Z nowym PowerPointem nie musisz już gromadzić odbiorców w jednym miejscu, by zaprezentować swój pokaz.

9. Mysz zamiast wskaźnika laserowego

Wyświetlając prezentację na dużym ekranie często trzeba wskazywać pewne elementy. Przydaje się do tego wskaźnik. Jeżeli nie jest dostępny można zastąpić go myszą komputerową. Uruchom prezentację, wciśnij klawisz [CTRL] oraz lewy przycisk myszy. Na ekranie pojawi się niewielki czerwony punkt. Kolor wskaźnika definiuje się na karcie Pokaz slajdów po kliknięciu przycisku Przygotuj pokaz slajdów {o9}.

Jak korzystać z najnowszych funkcji Office 2010? 10 porad dla każdego

Zmiana koloru wskaźnika laserowego

10. Animacje i przejścia w PowerPoincie

Animacje obiektów i przejścia pomiędzy slajdami dostępne były w poprzednich edycjach PowerPointa. Ich bibliotekę oraz sposób użycia i konfiguracji w najnowszej wersji programu rozbudowano jednak na tyle, że należy o nich wspomnieć.

1. Aby skorzystać z animacji obiektu wstaw go najpierw do prezentacji, a następnie na karcie Animacje kliknij strzałkę w grupie Animacja bądź przycisk Dodaj animację {o10}. Precyzyjne parametry efektu zdefiniujesz w sekcjach Animacja zaawansowana i Chronometraż.

2. Przejścia miedzy slajdami zostały umieszczone na karcie Przejścia. Wybiera się je w sekcji Przejścia do tego slajdu

Jak korzystać z najnowszych funkcji Office 2010? 10 porad dla każdego

Animacje doskonale urozmaicą każdy pokaz


TOP 200