Bezpieczeństwo WiFi - bezprzewodowe testy penetracyjne

Prezentujemy zestaw narzędzi pomocny w sprawdzeniu poziomu zabezpieczeń sieci WiFi. Warto sprawdzić jaki jest samemu, nim zrobią to włamywacze.

Wbrew pozorom włamanie się do własnej sieci bezprzewodowej nie jest pozbawione sensu. Pozwoli poznać jej słabości i pomoże je usunąć. Prezentujemy pewne techniki i narzędzia hakerskie (w dawnym, pozytywnym tego słowa znaczeniu), pozwalające na przeprowadzenie testów penetracyjnych sieci WiFi. Większość z nich dostępna jest za darmo. Pozwalają one na odkrywanie nieautoryzowanych punktów dostępowych, łamanie słabych haseł WiFi i znajdowanie innych luk w zabezpieczeniach naszej sieci. Warto je poznać nim zrobi to ktoś inny. Czy dobrze robimy prezentując takie narzędzia? Naszym zdaniem - tak. Hakerzy (ci źli) zwykle wiedzą jak się zabrać do naszych sieci. Zamiast udawać, że wszystko jest bezpieczne i włamać się "nie da", lepiej sprawdzić czy tak jest faktycznie.

Bezpieczeństwo WiFi - bezprzewodowe testy penetracyjne

Zobacz również:

  • Netgear wkracza z Wi-Fi 7 dla klientów biznesowych
  • Wi-Fi 7 - kompendium wiedzy o nadchodzącym standardzie

Polecamy również Bezpieczne WiFi oraz Skanery WiFi na platformę Android

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200