Aktualizacja Androida - jak to zrobić samodzielnie?

Jedną z najważniejszych wad platformy Android jest to, że producenci smartfonów pracujących pod kontrolą tego systemu zwykle bardzo powoli je aktualizują. Co więcej - chcąc nakręcić sprzedaż nowych modeli wiele firm świadomie rezygnuje z udostępniania najnowszych wydań Androida użytkownikom starszych smartfonów. Na szczęście ten problem jest rozwiązywalny - możliwe jest bowiem aktualizowanie Androida na własną rękę.

Przedstawiamy podstawowe informacje na temat zasad instalowania nieoficjalnego oprogramowania w smartfonach z Androidem - warto jednak zaznaczyć, iż w przypadku poszczególnych modeli cała procedura może się nieco różnić, dlatego też siłą rzeczy poniższe wskazówki są dość ogólne. Przed zainstalowaniem we własnym telefonie alternatywnego OS-u warto poszukać w Internecie instrukcji dotyczących konkretnego modelu smartfona. Co powinniśmy zatem wiedzieć o nieoficjalnych aktualizacjach Androida?

Prezentujemy 7-krokową instrukcję instalacji alternatywnej wersji Androida.

Zobacz również:

  • Nearby Sharing od Google - wygodny sposób na przesyłanie plików

Aktualizacja Androida - jak to zrobić samodzielnie?

Polecamy również Kilka pakietów biurowych na Androida oraz Skanery WiFi na tę platformę

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200