5 bezpłatnych aplikacji przydatnych w pracy

Płatne programy biurowe posiadają często świetne, darmowe alternatywy.

Poniższe pięć bezpłatnych programów i usług pomoże Wam w zarządzaniu projektami, przygotowywaniu prezentacji i tworzeniu PDF-ów bez użycia dodatkowego oprogramowania. Jest tu także pakiet biurowy i rozbudowane listy zadań.

LibreOffice

Nie musicie płacić kilkuset złotych za pakiet biurowy Microsoft Office. Możecie pobrać doskonały, często aktualizowany pakiet LibreOffice. Przeczytajcie też artykuł pt. "Najlepsze zamienniki MS Worda".

MyBrainshark

Ciekawy serwis umożliwiający tworzenie prezentacji i zamieszczanie ich w Sieci. Poza obsługą muzyki, filmów, zdjęć i plików PowerPoint, mechanizm umożliwia też przesłanie gotowego projektu na YouTube lub umieszczenie prezentacji na własnej stronie internetowej.

Wśród ciekawych opcji MyBrainShark znaleźć można m.in. nagrywanie narracji do prezentacji za pomocą zwykłego telefonu i dodawanie komentarza do dokumentów tekstowych (m.in. *.doc, *.pdf i *.txt).

Gubb

Zamiast żółtych karteczek przyklejanych na monitor, możecie skorzystać z Gubb. Mała aplikacja pozwala tworzyć listy zadań, notatki itp., a następnie w łatwy sposób zarządzać nimi, z pomocą łatwego w obsłudze i nowoczesnego interfejsu.

PrimoOnline / PrimoPDF

Usługa internetowa, ktora pozwala tworzyć pliki PDF bez dodatkowych aplikacji. PrimoOnline umożliwia konwersję na format PDF ponad 300 typów pliku. Od obrazków, przez teksty, aż po prezentacje i kody źródłowe.

Remember The Milk

Popularne listy zadań, które dobrze współpracują z Kalendarzem Google i innymi usługami w Sieci. Elastyczny design sprawia, że Remember The Milk nadaje się do prostych list zakupów, ale też wyczerpujących list związanych z przyszłością (GTD).

Więcej ciekawych aplikacji sieciowych, które przydają się w pracy, znajdziecie w artykule pt. "Produktywność w Sieci - najlepsze strony 2010 roku".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200