mySAP na wiele lat

"Do 2010 nie będzie większych modyfikacji pakietów ERP firmy SAP, a obecna wersja systemu mySAP będzie dostępna na rynku jeszcze przez wiele, wiele lat" - zapowiedział podczas amerykańskiej edycji konferencji TechEd Shai Agassi, prezes SAP ds. technologii i produktów.

Wszelkie niezbędne zmiany do systemu mySAP ERP 2005 będą się ukazywały co najmniej raz na dwa kwartały. mySAP ERP 2005 jest pierwszą wersją systemu dostosowaną całkowicie do wymogów SOA i strategii SAP NetWeaver.

"Otwarcie" systemu ma zapewnić większą elastyczność i umożliwić klientom samodzielne projektowanie rozwiązań złożonych z najlepszych dostępnych na rynku aplikacji (best of breed). Zdaniem analityków rozwój systemu w kierunku SOA to jedyne wyjście dla dostawców dużych aplikacji zintegrowanych.

Na razie jednak SAP ma inny problem. Jak podczas konferencji ogłosili przedstawiciele SAP nową wersję systemu kupiło na razie 107 klientów. SAP ma wciąż potężną bazę użytkowników SAP R/3. Już dziś firma zapowiada, że zaprzestanie wspierania tej wersji systemu w 2009 roku.

Koncern zamierza udostępnić użytkownikom kilka nowych narzędzi umożliwiających lepsze wykorzystanie danych posiadanych w systemach.

Jednym z takich rozwiązań jest SAP Enterprise Search, mechanizm umożliwiający przeszukiwanie danych przechowywanych w aplikacjach zintegrowanych, zarówno tych kupionych od SAP, jak i innych.

Żeby usprawnić proces wymiany doświadczeń SAP tworzy także nowe światowe forum ekspertów z zakresu projektowania procesów biznesowych, wykreowane na podobieństwo zrzeszajacego już 0,5 mln członków SAP Developer Network (SDN).