macOS 13.4 - problemy z kompatybilnością z aplikacjami

Użytkownicy testujący najnowszą wersję raportują problemy z działaniem wybranych programów.

Firma Apple gorąco przygotowuje się do czerwcowej konferencji WWDC 2023, na której zobaczymy nowe wersje systemów operacyjnych macOS, iOS, iPadOS, tvOS oraz watchOS.

macOS Ventura
Źródło: apple.com

macOS Ventura

Źródło: apple.com

W międzyczasie gigant z Cupertino w dalszym ciągu rozwija zeszłoroczne wersje swojego oprogramowania. Ostatnimi czasy głośno było o pierwszej aktualizacji typu Rapid Response, którą wydano, aby załatać luki w zabezpieczeniach.

Zobacz również:

Użytkownicy sprzętu Apple niedługo otrzymają aktualizacje rozwojowe. Jedna z nich trafi dla posiadaczy komputerów Mac. Firma Apple testuje oprogramowanie macOS Ventura 13.4 (aktualna stabilna wersja to 13.3.1).

Testerzy macOS 13.4 ostrzegają przed problemami z kompatybilnością z wybranymi programami po aktualizacji komputerów do najnowszej wersji.

Programy, które służą do zarządzania połączeniami sieciowymi nie działają poprawnie na najnowszej wersji systemu operacyjnego z rodziny macOS.

Użytkownicy zgłaszają problemy między innymi z programami Little Snitch oraz Radio Silence. Programy działają niestabilnie lub w ogóle się nie uruchamiają. Oba programy służą do zarządzania ruchem sieciowym.

Little Snitch pozwala na ograniczanie aplikacji, które łączą się z internetem, a Radio Silence blokuje połączenia wychodzące oraz przychodzące w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania systemu.

macOS Ventura 13.4 pozostaje w stadium beta, a problemy z działaniem aplikacji zarządzających ruchem sieciowym został zgłoszone do producenta. Mamy nadzieję, ze zostaną wyeliminowane z finalnej wersji oprogramowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200