mBank pierwszym wirtualnym operatorem

ISB: Pierwszym polskim wirtualnym operatorem sieci komórkowej (MVNO) został mBank. Będzie działać pod szyldem mBank mobile. Do końca roku operator chce mieć 150 tys. klientów, zaś w I kw. 2007 uruchomić usługę szerokopasmowego dostępu do internetu.

Do końca roku 2009 mBank mobile planuje mieć 450 tys. klientów. Zysk brutto w tym roku ma sięgnąć 20 mln zł. Operator ma zamiar osiągnąć rentowność już w 2007 - informuje agencja ISB.

mBank mobile będzie korzystał z sieci Polkomtela, odkupując od niego minuty w cenie hurtowej. Kierowany przez Jarosława Bauca operator chce w przyszłym roku podpisać 2-3 umowy z kolejnymi MVNO. Znaczne przychody z tytułu umów Polkomtela z MVNO pojawią się dopiero w roku 2008.

Polkomtel będzie oferował mBank mobile także dodatkowe usługi związane z m.in. dostarczaniem kart SIM, obsługą klienta, billingiem.

Pierwszą umowę z Polkomtelem na korzystanie z jego sieci, na zasadzie roamingu krajowego, podpisało P4. Operator zapowiada start swoich usług w I kw. 2007. Spółka ma także licencję UMTS.

Wirtualnym operatorem komórkowym chce zostać także Cyfrowy Polsat wykorzystując sieć Polskiej Telefonii Cyfrowej.

Jak informuje ISB, w ofercie mBank mobile znalazły się połączenia głosowe, SMS, MMS oraz dostęp do internetu GPRS. Usługi są dostępne w modelu prepaid. Koszt jednej minuty rozmowy to 0,66 zł, SMS kosztuje 0,20 zł a MMS 0,40 zł. Opłata za transmisję danych wynosi 0,10 zł za 100 KB. mBank mobile rozpoczął świadczenie usług 13 grudnia br. Klienci banku mogą liczyć na 10-proc. zniżkę i inne upusty związane z korzystaniem z jego usług.

Korzystanie z sieci nowego operatora jest możliwe przy pomocy telefonów bez tzw. simlocka. Bank będzie także dystrybutorem wybranych modeli firmy Nokia.

Szczegóły na stronie mBank mobile

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200