itelligence na rynku rozwiązań mobilnych

Znana z wdrożeń systemów SAP firma itelligence wprowadza nowe rozwiązanie dla pracowników terenowych.

Na polskim rynku oficjalnie dostępne jest nowe oprogramowanie umożliwiające przeniesienie do urządzeń mobilnych obsługi wszystkich procesów wspieranych przez rozwiązania, takie jak systemy ERP, CRM czy BI. "Od pracowników terenowych oczekuje się realizacji wielu zadań. Jednak gdy osoby pracujące w firmie mają swobodny dostęp do dokumentów, systemów biznesowych i mogą liczyć na pomoc kolegów, pracownicy mobilni mają ograniczony dostęp do wiedzy" - mówi Paweł Stapf, odpowiedzialny w itelligence za rozwój i sprzedaż nowej aplikacji mobilnej. Zapewnia, że komponentowa budowa systemu it.mobile (nowe rozwiązanie) pozwala na dopasowanie funkcji aplikacji mobilnej do potrzeb pracowników terenowych z różnych branż.

Aplikacja wspiera działania typowe dla planowania pracy zespołów terenowych. Częścią aplikacji są narzędzia pozwalające na wizualizację danych w postaci czytelnych wykresów. Wdrożenie oprogramowania it.mobile przekładać się ma na zwiększenie dostępności danych biznesowych i informacji specyficznych dla pracy zespołów terenowych i podniesienie ich efektywności.

Oprogramowanie opiera się na rozwiązaniach bazodanowych i narzędziach programistycznych Oracle. Technologie wykorzystano do zbudowania platformy integracyjnej pośredniczącej w bezpiecznej wymianie informacji między działającym w firmie oprogramowaniem biznesowym a dedykowaną aplikacją mobilną. Rozwiązanie pozwala na wykorzystanie informacji czerpanych bezpośrednio z systemów biznesowych. Gwarantuje też dużą elastyczność aplikcji. "Zauważyliśmy, że w gronie naszych klientów systematycznie przybywa firm korzystających z innych niż SAP systemów biznesowych. Założyliśmy, że musimy stworzyć uniwersalne narzędzie, które może działać z rozwiązaniami biznesowymi innych producentów" - mówi Krzysztof Witczak, dyrektor sprzedaży i członek zarządu itelligence Polska.

W zakresie zdalnego zarządzania urządzeniami i dostępem do danych it.mobile korzysta z silnika SAP Afaria. Aplikacja it.mobile jest dostępna dla urządzeń opartych na środowisku Android. Trwają testy analogicznego rozwiązania dla systemu iOS. Planowany jest rozwój aplikacji it.mobile dla środowiska Windows Phone.


TOP 200