it.mobile - nowe rozwiązanie itelligence "umobilni" każdy system biznesowy

Aplikacja it.mobile ma pozwalać ma przeniesienie do urządzeń mobilnych wszystkich procesów wspieranych przez rozwiązania takie jak systemu ERP, CRM, czy Business Intelligence. Jako taka aplikacja it.mobile ma być skierowana do wszystkich firm dysponujących zespołami pracowników terenowych.

W zależności od potrzeb oprogramowanie it.mobile może pełnić rolę narzędzia wspierającego różne rodzaje i etapy procesów typowych dla branż dysponujących terenowymi zespołami pracowników. "Od pracowników terenowych oczekuje się dziś realizacji wielu zadań. Jednak podczas gdy osoby pracujące w firmie mają swobodny dostęp do rozmaitych dokumentów, systemów biznesowych i mogą liczyć na pomoc kolegów, tak pracownicy mobilni mają mocno ograniczony dostęp do wiedzy" - mówi Paweł Stapf, odpowiedzialny w itelligence za rozwój oraz sprzedaż aplikacji it.mobile. Według niego wdrożenie środowiska it.mobile przekłada się na zwiększenie dostępności danych biznesowych oraz informacji specyficznych dla pracy zespołów terenowych, a tym samym podniesienie ich efektywności. Obsługiwane są wszystkie niemal działania typowe dla planowania pracy zespołów terenowych - w tym tras i wizyt handlowych, a także realizacji i ewidencjonowania działań w terenie. System może gromadzić informacje o przeprowadzonych wizytach, czy relacjach z klientami. Wspiera także procesy sprzedażowe i serwisowe. System it.mobile jest przy tym wysoce modyfikowalny i pełni rolę środowiska workflow.

"Z założenia oprogramowanie mobilne musi być unikalne, a jednocześnie na tyle uniwersalne, aby dało się je szybko dopasować do indywidualnych potrzeb biznesu. Nam udało się stworzyć takie rozwiązanie dzięki opartej na technologiach Oracle platformie integracyjnej" - dodaje Paweł Stapf. Zapewnia on, że komponentowa budowa systemu it.mobile pozwala dopasować go do specyfiki różnych branż - m.in. sektora FMCG, farmacji, ubezpieczeń, czy logistyki. Z kolei platforma integracyjna pośredniczy w bezpiecznej wymianie informacji między działającym w firmie oprogramowaniem biznesowym, a dedykowaną aplikacją mobilną. Takie rozwiązanie pozwala na wykorzystanie informacji z dowolnych systemów biznesowych - w tym oprogramowanie klasy ERP, CRM, czy Business Intelligence. "Zauważyliśmy, że w gronie naszych klientów systematycznie przybywa firm korzystających z innych niż SAP systemów biznesowych. Założyliśmy wobec tego, że musimy stworzyć uniwersalne narzędzie, które będzie w stanie funkcjonować także z rozwiązaniami biznesowymi innych producentów" - mówi Krzysztof Witczak, dyrektor sprzedaży i członek zarządu itelligence Polska.

Zobacz również:

Częścią środowiska it.mobile są też narzędzia pozwalające na zarządzanie bezpieczeństwem danych oraz urządzeń. Możliwe jest m.in. określenie poziomu dostępu do informacji i zdefiniowanie funkcji dostępnych dla poszczególnych użytkowników. Dowolnie konfigurowalne są też mechanizmy synchronizacji danych. Wedle zapowiedzi wysoce modyfikowalny jest też - wzorowany na rozwizaniach konsumenckich - interfejs aplikacji. "Staraliśmy się, aby nasza aplikacja podążała za trendami rynkowymi. Interfejs aplikacji it.mobile jest prosty, intuicyjny i przyjazny użytkownikowi" - podkreśla Paweł Stapf. Częścią aplikacji są też narzędzia pozwalające na wizualizację danych w postaci czytelnych wykresów. Obsługiwane są przy tym funkcje analizy drill down.

Obecnie ukończona jest wersja oprogramowania it.mobile dla urządzeń mobilnych - tabletów i telefonów - opartych na środowisku Android. Według przedstawicieli firmy itelligence trwają testy analogicznego rozwiązania dla systemu iOS. W przyszłości planowany jest też rozwój aplikacji it.mobile dla środowiska Windows Phone. "Mamy nadzieję, że w ciągu kilku lat staniemy się bardzo poważnym graczem na rynku mobilnych rozwiązań biznesowych" - dodaje Krzysztof Witczak. Obecnie realizowane są cztery pilotażowe projekty wdrożenia it.mobile. System ma wspierać działalność firm z branży: spożywczej, farmaceutycznej, budowlanej i wnętrzarskiej.

Oprogramowanie opiera się na rozwiązaniach bazodanowych Oracle. Wykorzystana została też baza Berkeley SQL DB oraz platforma Application Development Framework. Aplikacja it.mobile korzysta też z możliwości silnika SAP Afaria.

Aplikacja it.mobile jest oferowana w formie usługi. Miesięczna opłata za wykorzystanie oprogramowania to wydatek rzędu kilkuset złotych. Firma itelligence zapewnia również usługi kolokacji infrastruktury i stopniowej migracji do modelu cloud. Przedstawiciele firmy itelligence nie wykluczają, że w ofercie pojawi się też usługa oferowana w pakiecie z urządzeniami mobilnymi. Niewykluczone, że partnerem itelligence w tym zakresie zostanie firma Samsung.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200