iPhone z 2007 roku sprzedany na aukcji za rekordową kwotę

Smartfon został w tym tygodniu sprzedany na aukcji za wręcz trudną do uwierzenia kwotę 130 027 USD, czyli nieco ponad pół miliona złotych. Tak wysoka cena była zapewne podyktowana tym, że iPhone znajdował w oryginalnym, zapakowanym fabrycznie pudełku.

Grafika: LCG Auctions

Oryginalny iPhone firmy Apple wyposażony w pamięć o pojemności 4 GB jest powszechnie uważany przez kolekcjonerów za „Świętego Graala”, ponieważ na rynek trafiło bardzo mało smartfonów tego typu. Phone był wyposażony w jednordzeniowy procesor taktowany zegarem o częstotliwości taktowaniu 412 MHz oraz pamięć RAM o pojemności 128 MB. Miał też ekran o przekątnej 3,5 cala wyświetlający obrazy z rozdzielczością 480 x 320 pikseli.

Premiera smartfona miała miejsce w połowie 2007 i był on dostępny w wersjach z pamięcią 4 GB i 8 GB, z tym iż większość zawierała pamięć o pojemności 8 GD. Dlatego smarfony wyposażone w pamięć 4 GB są rzadkością, tym bardziej iż wkrótce Apple przestał je produkować. Smartfon kosztował w momencie premiery 499 USD. Przebicie jest więc imponujące. (ponad 260 razy więcej).

Zobacz również:

  • Ta inicjatywa ma ułatwić firmom zadanie wdrażania systemów AI
  • Samsung otwiera szampana - sprzedał więcej smartfonów od Apple

Licytację zorganizował dom aukcyjny LCG, ustalając cenę początkową na równo 100 tys. USD i reklamując smartfon w następujący sposób. „Nasza aktualna oferta jest wyjątkowa. Jest to pierwszy model z pamięcią 4 GB w fabrycznie zapieczętowanym stanie. Przedni panel pudełka robi wrażenie w jasnych kolorach i brak oznak blaknięcia. Pudełko nie zawiera żadnych śladów uszkodzeń . Siedem z ośmiu rogów pudełka jest w nienagannym stanie, wszystkie krawędzie są bez skazy, a każdy z sześciu paneli wygląda fabrycznie świeżo i zachowuje idealną formę. Fabryczna pieczęć jest czytelna, a logo na odwrocie pod pieczęcią jest nieskazitelne. Zupełnie nowe, nigdy nie otwierane. Wyjątkowa okazja!”

Warto przypomnieć iż podobny smartfon sprzedano na aukcji zorganizowanej jesienią zeszłego roku. Wtedy kolekcjoner zapłacił za niego jeszcze więcej, bo 133 435 USD

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200