iPhone w ofercie Vodafone

Międzynarodowy koncern telekomunikacyjny zapowiedział wprowadzenie do oferty telefonu iPhone. Urządzenie jeszcze w tym roku trafi do sprzedaży w 10 nowych krajach. Nowa oferta oznacza znaczne zwiększenie dostępności telefonu Apple.

Według zapowiedzi z nowej oferty będą mogli skorzystać m.in. abonenci sieci Vodafone w Czechach, Egipcie, Południowej Afryce i Turcji. Nie ujawniono żadnych informacji na temat cen. Nie wiadomo również, czy operator zdecyduje się subsydiować telefony Apple, tak jak ma to miejsce w Niemczech. Rzecznik koncernu odmówił również komentarza na temat ewentualnych blokad oraz wersji urządzenia, które trafi do sprzedaży.

Zapowiedziana oferta oznacza znaczne zwiększenie dostępności telefonu Apple i może przyczynić się do znacznego spadku cen terminali iPhone na rynku wtórnym. Obecnie iPhone jest oficjalnie sprzedawany tylko w sześciu krajach: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Irlandii i Austrii.

Zobacz również:

  • Intel i Vodafone stworzą zestawy układów Open RAN
  • Apple ostrzega przed szpiegowskim oprogramowaniem działającym podobnie jak Pegasus

Vodafone jest właścicielem ok. 20% udziałów w firmie Polkomtel. Obecnie nie wiadomo jednak, czy operator sieci Plus GSM zamierza skorzystać z przykładu udziałowca i wprowadzić iPhone`a do swojej ofery na polskim rynku.

Więcej o telefonie Apple:

9 czerwca nadejdzie iPhone 3G

Check Point: dostęp VPN dla iPhone

iPhone bardziej przydatny w biznesie

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200