iPhone w abonamencie - Apple przygotowuje model subskrypcyjny

Apple planuje po raz kolejny zrewolucjonizować rynek smartfonów.

Apple na przestrzeni ostatnich kilku lat wprowadziło na rynek mnóstwo usług rozliczanych w modelu subskrypcyjnym. Wszystko wskazuje na to, że obrana strategia przynosi zyski finansowe, a gigant z Cupertino nie zamierza z niej rezygnować.

iPhone może być sprzedawany w modelu subskrypcyjnym
Źródło: apple.com

iPhone może być sprzedawany w modelu subskrypcyjnym

Źródło: apple.com

Do sieci trafił nowy raport poruszający kwestie kolejnej generacji iPhone'a. Dowiadujemy się w nim, że firma Apple pracuje nad nowym sposobem sprzedaży swoich smartfonów. Konsumenci będą mogli zdecydować się na subskrypcję urządzenia połączoną z rozszerzoną gwarancja AppleCare oraz dodatkowymi usługami np. Apple TV+ lub iCloud Drive.

Zobacz również:

  • ChatGPT trafia na zegarki Apple Watch
  • eSIM w sprzęcie Apple - wyjaśniamy, co warto o nim wiedzieć
  • Flagowy iPhone zdrożeje w USA po raz pierwszy od 2017 roku

Gigant z Cupertino zamierza dystrybuować swoje smartfony podobnie do najwiekszych portali subskrypcyjnych takich jak Netflix czy Spotify.

Według informacji, które posiadamy, firma Apple nie zamierza przenosić własności urządzeń na konsumentów. Sprzęt przez cały okres umowy pozostanie własnością firmy Apple, a użytkownik będzie mógł go użytkować w zamian za ustaloną z góry comiesięczną opłatę. Po zakończeniu cyklu można będzie zrezygnować z najmu lub wybrać nowy model i przedłużyć umowę.

Aktualnie brakuje szczegółowych informacji takich jak warunki umowy czy cena najmu. Pewne jest, że Apple nie pozwoli na krótkoterminowy najem urządzeń w celu pochwalenia się nimi przed znajomymi lub w mediach społecznościowych. Firma z pewnością zabezpieczy się przed takimi działaniami. Prawdopodobnie najkrótsza umowa trwać będzie 12 miesięcy, aby co roku można było kupować nowy model iPhone'a.

Proponowany zakup iPhone'a w modelu subskrypcyjnym to dobre rozwiązanie dla firm, które nie muszą posiadać smartfonów, aby korzystać z najnowszego sprzętu z aktualnymi zabezpieczeniami oraz dodatkowym ubezpieczeniem przed uszkodzeniami mechanicznymi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200