iPhone: Apple wraca do nierdzewnej stali

W Sieci pojawiły się spekulacje, że ramka kolejnej wersji smartfona iPhone będzie wykonana nie z aluminium, ale z nierdzewnej stali. Oznaczałoby to, że po wielu latach Apple zdecydował się wrócić do tego materiału, który wcześniej był stosowany w smartfonie iPhone 4.

Mówi się też, że iPhone 8 – bo tak będzie się zapewne nazywać kolejna wersja urządzenia, które powinno pojawić się na rynku w ciągu kilku najbliższych miesięcy - będzie mieć konstrukcję typu “glass-sandwich”. Konstrukcja taka charakteryzuje się tym, że przód i tył obudowy smartfona wykonany jest ze szkła.

Nierdzewna stal prezentuje się lepiej od aluminium, ale jest droższa. Przełoży się to dlatego zapewne na nieco wyższą cenę kolejnej wersji smartfona iPhone. Będzie to zapewne smartfon klasy "high-end", który ma już ponoć roboczą nazwę: Ferrari.

Zobacz również:

  • Co robiimy ze starymi telefonami? To zależy od ich systemu
  • Nowość Apple dla fanów muzyki klasycznej
  • Pierwsza aplikacja stworzona przez ChatGPT trafia do AppStore

Ferrari ma zawierać wyświetlacz bazujący na technologii AMOLED. To udoskonalona wersja technologii OLED charakteryzująca się tym, że wyświetlacz zajmuje całą przednią powierzchnię urządzenia, gdyż nie towarzyszy mu żadna ramka. Prawdopodobnie smartfon Ferrari będzie można doładowywać drogą bezprzewodową.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200