iPhone 14 z kolejnymi problemami z działaniem połączeń SOS

Funkcja ratująca życie w praktyce stała się utrapieniem dla służb ratunkowych i użytkowników najnowszych smartfonów.

Niemalże 40% połączeń alarmowych wykonanych automatycznie przez smartfony z rodziny iPhone 14 to fałszywe alarmy, które skutecznie utrudniają prace służbom ratunkowym. Najnowsze statystyki zostały przekazane przez prefekturę Giro ukazują skalę problemu.

Funkcja wykrywania wypadków może utrudniać prace służbom ratowniczym
Źródło: macworld.com

Funkcja wykrywania wypadków może utrudniać prace służbom ratowniczym

Źródło: macworld.com

W jednym z najpopularniejszych japońskich ośrodków narciarskich (Kita-Alps) w okresie od 16 grudnia 2022 roku do 23 stycznia 2023 roku otrzymano 919 zgłoszeń alarmowych. Aż 134 z nich zostały wywołane przez funkcję wykrywania wypadków w najnowszym sprzęcie firmy Apple - iPhone 14, Apple Watch Series 8 oraz Apple Watch Ultra.

Zobacz również:

W tym miejscu warto zaznaczyć, że mowa o sprzętach z drugiej połowy 2022 roku, które są stosunkowo nowe na rynku i nie zostały jeszcze mocno spopularyzowane. W przyszłości (o ile problem nie zostanie rozwiązany) skala fałszywych zgłoszeń może być zauważalnie większa.

W innej prefekturze w Japonii zarejestrowano aż 40% fałszywych połączeń alarmowych przekazywanych przez urządzenia elektroniczne Apple.

Funkcja wykrywania wypadków pojawiła się w sprzęcie Apple we wrześniu 2022 roku. Wraz z prezentacją nowych modeli uruchomiono awaryjne wykrywanie wypadków. Szybko okazało się, że funkcja nie działa zgodnie z obietnicami Apple i bardzo często przedwcześnie reaguje wzywając służby alarmowe.

Pracownicy straży pożarnej Kita-Alps w Nagano w Japonii informują o jej niedoskonałościach, ale jednocześnie podkreślają "To skuteczna funkcja w przypadku naprawdę poważnego wypadku, więc nie możemy prosić użytkowników o jej wyłączenie".

Firma Apple kilkukrotnie poprawiała działanie funkcji wykrywania wypadków wraz z aktualizacjami oprogramowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200