iPhone 14 może zadebiutować w nowych, wiosennych kolorach

Wszystko wskazuje na to, że i w tym roku Apple odświeży swoje smartfony w połowie cyklu życia. Pojawią się nowe wersje kolorystyczne.

Apple znane jest ze swojego charakterystycznego cyklu wydawniczego. Nowe smartfony wydawane są raz do roku (z wyłączeniem ewentualnych premier tańszych modeli SE) - we wrześniu. Czasami zdarza się, że w połowie cyklu życia urządzeń (po około 6 miesiącach od premiery) Apple wprowadza na rynek nowe, ekskluzywne wersje kolorystyczne, które mają przyciągnąć nowych klientów oraz spowodować wysyp nowych wiadomości w prasie i mediach społecznościowych.

iPhone 14 i iPhone 14 Plus
Źródło: apple.com

iPhone 14 i iPhone 14 Plus

Źródło: apple.com

Wyżej wymieniony mechanizm wykorzystano w 2017 roku prezentując iPhone'a 7 w kolorze Product(RED). To samo stało się rok później z modelem 8. Apple zdecydowało się na wprowadzenie nowych wersji kolorystycznych swoich smartfonów również w 2021 roku (seria iPhone 12) oraz 2022 roku (seria iPhone 13). W zeszłym roku iPhone 13 otrzymał nowe, zielone wykończenie.

Zobacz również:

  • ChatGPT jako dedykowana aplikacja na komputery Mac
  • IPhone w wersji Slim? Jakie plany ma firma Apple?
  • iPhone przestaje być wyznacznikiem statusu społecznego

W 2021 roku zdecydowano się dodać kolor fioletowawy do gamy modeli iPhone 12 i iPhone 12 mini.

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce nowe wersje kolorystyczne trafią do serii iPhone 14. Wiosną 2023 roku gigant z Cupertino ma wprowadzić do sprzedaży nowe wersje kolorystyczne. Zabieg ten ma na celu pobudzenie sprzedaży modeli iPhone 14 oraz iPhone 14 Plus, które sprzedają się znacznie poniżej oczekiwań. Wysoka cena bazowa oraz niewielkie zmiany spowodowały, że przeważająca większość klientów dopłaca do modelu Pro lub decyduje się na iPhone'a 13.

Z najnowszych informacji wynika, że smartfony z rodziny iPhone 14 otrzymają żółtą wersję kolorystyczną.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200