iPhone 14 Pro niekompatybilny z oficjalnymi akcesoriami Apple

Ładowarka Apple MagSafe Duo nie jest w pełni kompatybilna z najnowszymi smartfonami iPhone 14 Pro.

Najnowsze smartfony z rodziny iPhone 14 Pro nie są w pełni kompatybilne z oryginalnymi akcesoriami firmy Apple dedykowanymi do tych modeli.

Ładowarka Apple MagSafe Duo
Źródło: apple.com

Ładowarka Apple MagSafe Duo

Źródło: apple.com

Już podczas premiery zeszłorocznych modeli z rodziny iPhone 13 Pro użytkownicy tych smartfonów wraz z akcesoryjną ładowarką MagSafe Duo narzekali na kompatybilność. Sprawa stała się jeszcze poważniejsza w tym roku - po premierze modeli z rodziny iPhone 14 Pro.

Zobacz również:

  • Co ma wspólnego Apple z grą Tetris?
  • Ładowanie bezprzewodowe - przydatna funkcja czy zbędny gadżet

W swoich topowych modelach firma Apple od kilku lat rokrocznie zauważalnie zwiększa rozmiar wyspy z aparatami. W 2021 roku użytkownicy zauważyli, że akcesoryjna ładowarka MagSafe Duo nie przylega idealnie do smartfonów iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max. Problem powiększa się, gdy urządzenie znajduje się w dodatkowym etui ochronnym. Gdy telefon jest ładowany urządzenie nie przylega dobrze do ładowarki, co może powodować rozłączanie się ładowania bezprzewodowego.

Problem nasilił się wraz z premierą najnowszych smartfonów z rodziny iPhone 14 Pro, które posiadają jeszcze większą wyspę z aparatami.

W przypadku tegorocznych modeli problem z kompatybilnością z ładowarką pojawia się nawet bez dodatkowego etui ochronnego. Wybrane akcesoria dedykowane do modeli iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max uniemożliwiają skorzystanie z ładowarki MagSafe Duo ze względu na zbyt duże rozmiary wyspy z aparatami.

Ładowarka MagSafe Duo została wprowadzona na rynek w 2020 roku jako oficjalne akcesorium dla smartfonów z rodziny iPhone 12 oraz zegarków Apple Watch Series 6. Akcesorium nie wspiera szybkiego ładowania dostępnego w zegarkach Apple Watch Series 7/8 oraz Ultra.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200