iPhone 14 Pro hitem sprzedażowym - co otrzyma następca?

iPhone 14 Pro jest hitem sprzedażowym, Apple nie może zapewnić odpowiedniej ilości dostaw, a inżynierowie pracują już nad iPhone 15 Pro/Ultra. Jakie są prawdopodobne nowości, które otrzymamy w 2023 roku?

Klienci firmy Apple, któryż nie zamówili iPhone'a 14 Pro w ramach przedsprzedaży mają spore problemy ze zdobyciem uprawnionych egzemplarzy. Strona Apple informuje, że w przypadku niektórych konfiguracji dostawa może odbyć się dopiero po świętach. Część firmy w poczcie czoła robi co może, aby zapewnić odpowiednią ilość smartfonów, a inżynierowie w Cupertino prowadzą już zaawansowane prace nad nowym modelem na 2023 rok.

iPhone 14 Pro
Źródło: macworld.com

iPhone 14 Pro

Źródło: macworld.com

Smartfony z rodziny iPhone 14 Pro zostały bardzo ciepło przyjęte pomimo zauważalnego wzrostu cen w Europie, który Apple tłumaczy inflacją.

Zobacz również:

  • iPhone 15 z baterią odporniejszą na zużycie
  • iPhone 16 ma zapewnić niesamowite zdolności AI. Zaskoczy użytkowników
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Do premiery iPhone'a 15 pozostało jeszcze około 10 miesięcy, ale dzięki informacją od znanych analityków możemy poznać już prawdopodobne zmiany w modelach iPhone 15 Pro.

Następna generacja smartfonów od Apple otrzyma 3 nm procesor Apple A17 Bionic. Smartfony w końcu otrzymają port USB Typu C z obsługa USB 3.2 i Thunderbolt 4 - będzie to identyczny port jak w iPadach Pro.

Nowością będzie również wzrost ilości pamięci operacyjnej z 6 GB do 8 GB, a także wprowadzenie stałych przycisków, które aktywowane będą z wykorzystaniem technologii 3D Touch oraz Haptic Engine. Po wciśnięciu użytkownik otrzyma haptyczną reakcję zwrotną, a w praktyce przycisk będzie stały. Rozwiązanie to zastosowano w przycisku Home w modelach iPhone 7,8 oraz SE 2020 i SE 2022.

W sieci mówi się również o tym, że model Pro Max otrzyma nieco lepszy aparat. Smartfon powinien zostać wyposażony w specjalny obiektyw peryskopowy pozwalający na wykonywanie zdjęć z 10-krotnym zoomem optycznym. Matryca ta może nie trafić do mniejszego modelu iPhone 15 Pro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200