iPad Pro z procesorem Apple M2 zadebiutuje lada dzień

Apple przygotowuje się do niewielkiej aktualizacji iPada Pro. Główną nowością będzie chip Apple M2 z tegorocznego MacBooka Air.

iPad Pro został po raz ostatni zaktualizowany na początku 2021 roku. Oba modele otrzymały wtedy procesor Apple M1 i tym samym iPad Pro stał się pierwszym tabletem Apple z chipem z rodziny Apple M. Przy okazji iPad Pro otrzymał złącze Thunderbolt 4, a model z ekranem 12,9-cala ekran Mini LED.

iPad Pro 2021
Źródło: apple.com

iPad Pro 2021

Źródło: apple.com

Sama konstrukcja iPada Pro znana jest nam od 2018 roku. Jest to pierwszy tablet Apple z Face ID oraz ekranem innym, niż IPS LCD Retina Display. Na przestrzeni ostatnich lat aktualizowano głównie procesor i pamięć, a w 2020 roku dodano LiDAR.

Zobacz również:

  • Samsung otwiera szampana - sprzedał więcej smartfonów od Apple
  • Poprawki błędów od Apple - iOS/iPadOS i visionOS zaktualizowane

Wszystko wskazuje na to, że zapowiadany od dłuższego czasu iPad Pro będzie niewielką aktualizacja. Tablet o numerze modelu J617 i J620 zaoferuje wydajniejszy procesor Apple M2, którego znamy już z najnowszego MacBooka Air.

iPad Pro 2022 dostępny będzie w dwóch rozmiarach z ekranem o przekątnej 11 cali lub 12,9-cala. W zależności od konfiguracji tablet otrzyma 8 GB lub 16 GB zunifikowanej pamięci masowej. Do wyboru modele z pamięcią masową od 128 GB do 2 TB.

Według analityków firmy Apple tablet zostanie wprowadzony na rynek wraz z systemem operacyjnym iPadOS 16.1. Apple zamierza pominąć wydanie iPadOS 16 i od razu udostępnić dla wszystkich aktualizację do iPadOS 16.1.

Wszystko wskazuje na premierę przed 27 października, kiedy to Apple prezentuje wyniki kwartalne za ubiegły kwartał (Q3/2022).

Razem z iPadem Pro zadebiutuje nowy model bazowego iPada, który ma otrzymać złącze do ładowania w standardzie USB Typu C. Tablet nadal zaoferuje klasyczny wygląd ze sporymi ramkami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200