iPad 3 z wyświetlaczem Retina. Za drogi do iPada 2

Retina nie pojawi się w iPadzie 2. Duża wersja wyświetlacza znanego z iPhone’a 4 jest na razie za droga do masowej produkcji. IDC przewiduje, że ekrany te zobaczymy w tablecie iPad 3.

Zła wiadomość dla wszystkich, którzy liczyli na znakomite wyświetlacze Retina w nadchodzącym tablecie iPad 2. Plotki głosiły, że są już one gotowe i umożliwiają pracę nawet w rozdzielczości 2048 x 1536.

iPad 2 od 11 marca w sprzedaży! Więcej: Apple iPad 2 - nowy król tabletów.

Według danych zebranych przez IDC Research faktycznie duże wyświetlacze Retina są obecnie testowane. Nie ma jednak żadnych szans na ujrzenie ich w iPadzie 2. Pierwszą przeszkodą jest czas. Wyprodukowanie odpowiedniej liczby wyświetlaczy byłoby niemożliwe. Drugą barierą jest ich cena, która na razie jest zbyt wysoka do masowej produkcji.

Duże wyświetlacze Retina prawdopodobnie znajdą się w tablecie iPad 3. Świadczą o tym rozpoczęte już przez Apple’a testy. IDC przewiduje, że do czasu pojawienia się iPada trzeciej generacji ekrany te powinny być dużo tańsze i ich zastosowanie nie wpłynie znacząco na cenę tego urządzenia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200