iPad 2 z problemami. Premiera dopiero w czerwcu

Mimo, że sklepowe zapasy tabletu iPad powoli się kończą, Apple prawdopodobnie nie wypuści na razie na rynek drugiej generacji urządzenia. Według najnowszych doniesień stanie się to dopiero w czerwcu.

Zapasy tabletu iPad powoli się kończą, a sklepy, które go posiadają coraz częściej oferują duże rabaty. SlashGear podaje przykład brytyjskiego Carphone Warehouse, który już teraz wyprzedał wszystkie egzemplarze. Tablet można nabyć znacznie taniej np. u brytyjskich i kanadyjskich operatorów.

Wniosek z tej sytuacji nasuwa się sam - iPad 2 zapewne pojawi się w ciągu najbliższych tygodni. W takim tonie utrzymane były też wypowiedzi wielu branżowych ekspertów komentujących doniesienia o zapasach tabletu. Jak się okazuje rzeczywistość może być zgoła inna.

Zobacz również:

  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery
  • Google zapłacił miliardy za to, aby być domyślną wyszukiwarką na różnych urządzeniach

Według Reutersa iPad 2 nie pojawi się w najbliższym czasie. Źródła serwisu informują, że jest to spowodowane problemami w produkcji nowego tabletu Apple’a. Fabryka tworząca urządzenie napotyka na coraz to nowe trudności związane m.in. z jego nowym wyglądem.

W rezultacie nie uda się dotrzymać kwietniowej premiery iPada 2. Ten miesiąc był do tej pory traktowany jako prawie pewny. Spekulowano nawet, że może się to stać wcześniej np. w marcu. Według firmy maklerskiej Yuanta Securities, na którą powołuje się Reuters, dotychczasowe problemy spowodują przesunięcie premiery iPada 2 na czerwiec.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200