iOS 17 - nie wszystkie funkcje będą gotowe na wrześniowy debiut

Również w tym roku Apple opóźni wdrożenie wszystkich funkcji zaprezentowanych na WWDC 2023. Jakie rozwiązania trafią do iOS 17 z opóźnieniem?

Premiera stabilnej wersji iOS 17 odbędzie się dopiero za dwa miesiące - we wrześniu 2023 roku, a wydarzenie zbiegnie się w czasie z premierą nowych modeli iPhone'a. Firma Apple już dziś wie jednak, że nie wszystkie nowe funkcje, które zaprezentowano na WWDC 2023 z początkiem czerwca trafią do użytkowników iPhone'a wraz z aktualizacją do iOS 17.

iOS 17 we wrześniu zadebiutuje bez kilku funkcji
Źródło: apple.com

iOS 17 we wrześniu zadebiutuje bez kilku funkcji

Źródło: apple.com

Gigant z Cupertino przekazał, że nie wszystkie rozwiązania znane z iOS 17 zostaną udostępnione wraz z pierwszą aktualizacją oprogramowania układowego do iOS 17.

Zobacz również:

  • SMS vs RCS vs iMessage - jakie są najważniejsze różnice?
  • Dlaczego kopia zapasowa telefonu to coś, o czym nie warto zapominać
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Pierwszym rozwiązaniem, które nie trafi do iOS 17 w dniu premiery jest nowa aplikacja do dbania o zdrowie psychiczne. Journal zadebiutuje na rynku wraz z kolejnymi aktualizacjami oprogramowania układowego. Rozwiązanie pozwoli na prowadzenie bezpiecznego pamiętnika. Wszystkie dane gromadzone w usłudze wykorzystują szyfrowanie end-to-end z wykorzystaniem chmury iCloud.

Co ciekawe do iOS 17 nie trafi zaktualizowana aplikacja Apple Music z obsługą współdzielonych playlist. Rozwiązanie podobne do tego od lat stosowanego przez Spotify zadebiutuje w kolejnych aktualizacjach.

Ostatnią z istotnych funkcji, które już dziś zostały opóźnione jest rozszerzone wsparcie dla AirDrop, które pozwoli na wygodne przesyłanie danych kontaktowych pomiędzy dwoma smartfonami iPhone, których użytkownicy nie mają zapisanych swoich kontaktów na kontach skonfigurowanych na urządzeniach. Swobodniejsza wymiana plików to funkcja, na którą przyjdzie nam poczekać dłużej.

Aktualnie nie wiemy kiedy wyżej wymienione rozwiązania zostaną zaimplementowane w iOS 17. Stanie się to prawdopodobnie na początku jesieni 2023 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200