iOS 16.4 zoptymalizuje działanie wykrywania wypadków

Najnowsza aktualizacja zmienia algorytmy odpowiedzialne za działanie funkcji wykrywania wypadków i wzywania pomocy.

Z najnowszych informacji przekazanych przez producenta oraz portale branżowe wynika, że aktualizacja do iOS 16.4 zawiera w sobie dodatkowe optymalizacje systemu wykrywania wypadków (Crash Detection) dla wszystkich modeli z rodziny iPhone 14.

Apple optymalizuje działanie funkcji wykrywania wypadków w najnowszych smartfonach iPhone
Źródło: Johannes Blenke / Unsplash

Apple optymalizuje działanie funkcji wykrywania wypadków w najnowszych smartfonach iPhone

Źródło: Johannes Blenke / Unsplash

Apple nie informuje oficjalnie co konkretnie zmieniono. Firma nie podaje żadnych konkretnych danych dotyczących optymalizacji działania Crash Detection. Zmiany wprowadzane są w związku ze zgłoszeniami od dystrybutorów pogotowia ratunkowego z wielu stanów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Skarżą się oni na wiele fałszywych przypadków zgłoszeń ratunkowych poprzez najnowsze smartfony iPhone, które poważnie utrudniają pracę dyspozytorom i ograniczają dostęp do pomocy medycznej dla prawdziwie potrzebujących.

Zobacz również:

W trakcie sezonu na sporty zimowe szybko okazało się, że smartfony iPhone 14 pozostające w kieszeniach narciarzy i snowboardzistów bardzo często automatycznie wzywały pomoc w związku z fałszywie wykrytym wypadkiem.

iOS 16.4 to trzecia aktualizacja rozwojowa, która oficjalnie wprowadza optymalizacje działania trybu wykrywania wypadków w smartfonach iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max. Wcześniej algorytmy zmieniono wraz z iOS 16.1.2 w listopadzie 2022 roku oraz iOS 16.3.1 w lutym 2023 roku.

Funkcja wykrywania wypadków została uruchomiona we wrześniu 2022 roku na smartfonach z rodziny iPhone 14 oraz najnowszych zegarkach Apple Watch Series 8/Ultra.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200