iFun - Apple stworzy rywala dla PS3 i Xbox 360

Apple pracuje nad konsolą nowej generacji. Urządzenie o roboczej nazwie iFun ma znacznie wyprzedzać pod względem technologicznym PlayStation 3 oraz Xbox 360. Sprzęt wyposażony będzie w czterordzeniowy procesor oraz kartę graficzną zaprojektowaną we współpracy z firmą Nvidia. iFun pojawi się na rynku już we wrześniu bieżącego roku.

iFun, oprócz czterordzeniowego procesora Apple A6 oraz GPU przy produkcji którego czuwają inżynierowie z firmy Nvidia (szczegóły nie są na razie znane), wyposażony będzie w dysk twardy o pojemności 1 terabajta, napęd Blu-ray oraz odbiornik Wi-Fi.

Cena iFuna nie jest na razie potwierdzona. Nieoficjalnie mówi się jednak, że urządzenie kosztować ma 899 dolarów. W pudełku z konsolą nie znajdziemy niestety zasilacza, za który gracze będą musieli dopłacić około 15 dolarów.

Zobacz również:

  • Sztuczna inteligencja od Apple wymagać może nowych procesorów

Dodatkowy wydatek stanowić będą także pady (prawdopodobnie 100 dolarów za sztukę) oraz specjalny TV Adapter umożliwiający podłączenie iFuna do telewizora (23 dolary).

iFun do sklepów trafić ma we wrześniu bieżącego roku. Co ciekawe, już teraz wiadomo, że konsola ukaże się w sprzedaży z oprogramowaniem w polskiej wersji językowej.

Aktualizacja: 02 kwietnia 2011 08:16

Jak słusznie niektórzy się domyślili, wiadomość o konsoli iFun była jedynie prima aprilis'owym żartem. Nie istnieją żadne potwierdzone informacje jakoby Apple pracował nad takim czy nawet podobnym urządzeniem. Trzeba jednak przyznać, że solidny konkurent Xboxa 360 oraz PlayStation 3 z pewnością wprowadziłby na rynku sporo ożywienia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200