iChain w wersji 2.0

Novell zapowiada wprowadzenie na rynek kolejnej wersji oprogramowania, służącego do kontroli i zabezpieczania dostępu do dowolnych zasobów i aplikacji intra- oraz internetowych. Oparty na usługach katalogowych system umożliwi uwierzytelnianie dostępu za pomocą tokenów czy też łączenie dowolnej liczby serwerów iChain.

Novell przedstawił najnowszą wersję oprogramowania iChain, służącego do zabezpieczania infrastruktury sieciowej i internetowej. iChain, oparty na usługach katalogowych, pozwala firmom na kontrolowanie i zabezpieczanie dostępu użytkowników (pracowników, klientów) do treści i aplikacji intra- oraz internetowych. Tak jak w poprzednich wersjach, oprogramowanie udostępnia funkcję pojedynczego logowania do dowolnych zasobów (Web Single Sign-On). iChain 2.0 ma oferować funkcje zaawansowanego uwierzytelniania. Oprócz haseł czy kart możliwe będzie zastosowanie specjalnych tokenów, dostarczanych przez ActivCard czy RSA Security. Producent zapewnia również zwiększoną skalowalność systemu. Można będzie łączyć praktycznie nieograniczoną liczbę serwerów iChain w celu regulowania ich obciążenia. Nowy iChain ma również zapewnić znacznie szybsze przetwarzanie zadań uwierzytelniających w rozbudowanych infrastrukturach, obsługujących wiele tysięcy użytkowników.

Novell iChain 2.0 będzie dostępny w III kw. bieżącego roku.

Zobacz również:

  • Usługa Threads będzie wkrótce dostępna w wersji webowej
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200