i2 Technologies przejmuje Aspect Development za 9,3 mld USD

Przedstawiciele firmy twierdzą, że dzięki fuzji powstanie największy na świecie dostawca oprogramowania i rozwiązań handlu elektronicznego typu business-to-business.

i2 Technologies, amerykański producent oprogramowania do prowadzenia działalności elektronicznej, przejmuje Aspect Development, konkurencyjnego producenta oprogramowania dla przedsiębiorstw typu business-to-business. Wartość transakcji, która ma zostać zawarta w formie wymiany akcji, szacowana jest na 9,3 mld USD i określana przez analityków jako największa fuzja w historii przemysłu oprogramowania.

Przedstawiciele i2 twierdzą, że dzięki połączeniu powstanie największy na świecie dostawca oprogramowania i rozwiązań handlu elektronicznego na wewnętrzny rynek korporacyjny. Połączona firma ma zatrudniać 4000 osób, a jej budżet na badania i opracowywanie nowych rozwiązań ma wynieść prawie 1 mln USD na każdy dzień roboczy.

i2, mająca swoją siedzibę w Dallas, produkuje oprogramowanie do zarządzania łańcuchem dostaw. Postanowiła wkroczyć na rynek rozwiązań typu business-to-business, gdy w minionym tygodniu razem z IBM-em i Ariba zawarła porozumienie w sprawie oferowania zintegrowanych usług handlu elektronicznego dla przedsiębiorstw. Przejęcie Aspect jest kolejnym krokiem w umacnianiu jej pozycji na tym rynku. Aspect ma w ofercie produkty business-to-business, w tym rozwiązania do handlu elektronicznego, wspomagania decyzji, zarządzania zaopatrzeniem i procesem produkcyjnym.

Gdy fuzja, zaaprobowana przez rady nadzorcze obu firm, zostanie zaakceptowana przez akcjonariuszy, Aspect stanie się filią i2. Romesh Wadhwani, prezes i dyrektor wykonawczy Aspect, zostanie wiceprezesem i2 i wejdzie do jej rady nadzorczej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200