home.pl organizuje konkurs dla studentów informatyki

Dostawca usług internetowych organizuje drugą edycję konkursu dla studentów informatyki - homeCoder. Firma chce zachęcić studentów do rozwijania swoich umiejętności z zakresu programowania. Konkurs ma też wyłonić najzdolniejszych i najlepiej zapowiadających się informatyków - potencjalnych pracowników firmy.

"Przedsięwzięcie homeCoder ma istotne znaczenie zarówno dla nas, jako organizatorów, jak i dla uczestników. Z jednej strony studenci mają okazję sprawdzić swoje umiejętności programistyczne w praktyce, z drugiej zaś my możemy przyjrzeć się temu, co oferuje rodzimy rynek specjalistów. Nie jest tajemnicą, że Polscy informatycy są jednymi z najzdolniejszych na świecie, dlatego wychodzimy z założenia, że rodzimi pracodawcy powinni o nich zabiegać i stwarzać im atrakcyjne warunki zatrudnienia i rozwoju" - mówi Marcin Kuśmierz, prezes zarządu home.pl.

Podczas drugiej edycji konkursu homeCoder jego uczestnicy zmierzą się z szeregiem zadań programistycznych, które zostaną opublikowane 12 listopada na stronie www.homecoder.pl. Podczas rozwiązywania będzie istniała możliwość wyboru języków programowania spośród: C - kompilator gcc w wersji 4.7x, C++ - kompilator g++ w wersji 4.7.x, Java - 1.6, 1.7, PHP - 5.4.x, Perl - 5.16.x, Python -2.7.x, 3.1.x, oraz Ruby - 1.8.x, 1.9.x. Rozwiązania będzie można przesyłać do 25 listopada, a wyniki pierwszej fazy eliminacyjnej ogłoszone zostaną do 10 grudnia. Druga, finałowa faza konkursu, polegająca na rozwiązaniu kolejnego zadania już nie on-line, a w rodzinnym mieście home.pl - Szczecinie, rozpocznie się w styczniu 2013.

Zobacz również:

  • Awaria home.pl

"Tego typu konkurs pozwala przede wszystkim na sprawdzenie siebie samego oraz tego, jak wypadamy na tle innych. Dodatkowo jest to idealna okazja, by ocenił Cię ktoś znacznie bardziej doświadczony i stwierdził: "Jesteś dobry!". Wreszcie sukces w konkursie będzie idealnym elementem, którym można pochwalić się w CV, gdy zdecydujemy sie na poszukiwanie dobrej pracy. Ze wszystkich nagród w konkursie, ja najbardziej cenię sobie otrzymaną ofertę współpracy. Pracuję w home.pl od ponad roku i bardzo cenię ten czas. Praca jest wymagająca, ale doskonale rozwija daje ogromną satysfakcję" - mówi zeszłoroczny zwycięzca konkursu, aktualnie pracownik home.pl, Dariusz Rumiński.

Nagrodami w konkursie są: pierwsze miejsce: iPad2 Wi-Fi 16 GB oraz roczny abonament na Business Server, drugie miejsce: iPod Touch 8 GB oraz roczny abonament na usługę Business Server, a także możliwość zarejestrowania 3 domen z rozszerzeniem: .pl, .com, .eu lub .org. Zdobywca trzeciego miejsca w Konkursie otrzymuje: iPod Nano 8 GB oraz roczną darmową usługę Business Server.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200