eCenter wynajmuje bazy danych

Krakowska firma w ramach usługi eBaza oferuje klientom możliwość korzystania z bazy Oracle8i w modelu ASP. Oferta jest przeznaczona dla firm zamierzających wykorzystywać platformę Oracle w dowolnych aplikacjach, bez konieczności zakupu bazy danych i wydajnych serwerów.

eCenter poszerza ofertę usług ASP. Firma utrzymuje, że jako pierwsza w Polsce i jedna z niewielu na świecie rozpoczęła udostępnianie systemów bazodanowych Oracle w modelu ASP. Usługa o nazwie eBaza jest przeznaczona dla firm zamierzających wykorzystywać platformę Oracle8i w dowolnych aplikacjach, również nie-internetowych. Oferta skierowana jest do instytucji finansowych, sklepów internetowych i innych firm wykorzystujących systemy e-biznes. Przedstawiciele eCenter utrzymują, że zastosowanie eBazy jest korzystniejszym rozwiązaniem dla firm niż zakup bazy Oracle, ze względu na brak konieczności inwestowania w wydajną infrastrukturę sprzętową. Platforma oferowana klientom przez Krakowskie Centrum Danych eCenter to dwa sklastrowane serwery Sun Enterprise 4500. Za korzystanie z usługi pobierane są stałe miesięczne opłaty, zależne od konfiguracji bazy.

eCenter obsługuje pełne zaplecze techniczne bazy danych Oracle8i Enterprise. W ramach eBazy dostępne są też usługi tworzenia kopii zapasowych czy pełnej obsługi bazy danych łącznie z optymalizacją jej struktury.

Zobacz również:

  • Włoska firma opracowała własną wersję Pegasusa
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200