eCenter przystępuje do programu PSP

Należąca do Elektrimu spółka, jako pierwsza w Polsce, skorzysta z wprowadzonego przez Sun Microsystems programu dla dostawców usług sieciowych.

Krakowski eCenter będzie pierwszą firmą w Polsce, która przystąpiła do wprowadzonego przez Sun Microsystems Poland programu dla dostawców usług sieciowych. "Program dla Service Providerów" (PSP) jest przeznaczony dla dostawców Internetu oraz firm działających jako Application Service Provider. Firmy uczestniczące w PSP będą mogły korzystać z usług konsultingowych, dotyczących budowy infrastruktury sprzętowej i aplikacyjnej, oraz uzyskają możliwość zakupu technologii Sun na preferencyjnych warunkach.

W ramach PSP firmy będą mogły przystąpić do programu Sun Tone Certification and Branding. Jest to system weryfikacji i oceny jakości infrastruktury sprzętowo-programowej danego dostawcy usług, dokonywanej na podstawie zbioru kryteriów opracowanych przez ekspertów z Sun Microsystems.

Zobacz również:

  • Uprawnienia na Androidzie - jak złączyć bezpieczeństwo z wygodą

Producent spodziewa się, że Sun Tone przyczyni się do wypracowania i ustalenia światowych standardów oceny bezpieczeństwa, wydajności, dostępności oraz niezawodności systemów usługodawców sieciowych. Przedstawiciele Sun utrzymują, że klienci dostawców mających certyfikat SunTone będą mieć pewność, iż korzystają z usług najwyższej jakości.

Spółka eCenter została założona przez Elektrim oraz Internet Investment Fund. Firma poprzez swoje Internetowe Centrum Danych świadczy usługi hostingu i kolokacji oraz udostępnia aplikacje w modelu ASP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200