eBay zapowiada akwizycje i zwolnienia

W poniedziałek (6 października) przedstawiciele firmy eBay poinformowali o akwizycjach wartych w sumie 1,4 mld USD. Jednocześnie zapowiedziano, że firma zmniejszy zatrudnienie prawie o 10 proc. W skali świata pracę straci ponad tysiąc osób.

Zwolnienia obejmą ponad tysiąc pracowników etatowych i kilkuset pracowników tymczasowych. Władze firmy szacują, że zmniejszenie zatrudnienia przyniesie oszczędności rzędu 150 mln USD rocznie.

Podobną kwotę eBay chce zarabiać rocznie dzięki przejęciu serwisu płatności internetowych Bill Me Later. Zamknięcie transakcji zaplanowano na koniec br. Po jej zakończeniu serwis Bill Me Later stanie się drugim, po PayPal, należącym do firmy eBay systemem płatności online. Transakcja ma być warta ok. miliarda USD. Druga, warta 390 mln USD, transakcja ma dotyczyć przejęcia dwóch duńskich serwisów ogłoszeniowych.

Akwizycje i redukcje zatrudnienia mają być częścią strategii restrukturyzacji firmy, realizowaną w obliczu załamania rynku finansowego. W ramach reorganizacji zamknięta zostanie również zdecydowana większość europejskich oddziałów firmy, w tym również biuro w Polsce. Plany zakładają, że całość działalności na rynku europejskim będzie realizowana z oddziałów w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200